Zmiznutý Mercedes

Na prokuratúre sa dnes prihlásil podnikateľ Marián Orság. Podľa informácií týždenníka Plus 7 dní tam oznámil zmiznutie auta, ktoré v máji tohto roku kúpila na leasing jeho firma KTL ZM. Ide o biely Mercedes známy zo záberov medializovaných po policajnom záťahu na ľudí obvinených z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Luxusné auto stálo zaparkované v Komárne pred domom Aleny Zs. Podľa susedov ho ona aj používala. Naši redaktori toto auto na rovnakom mieste odfotili ešte 4. októbra, nasledujúci deň tam už nebolo, hoci - ako je známe - Alena Zs. ostala zavretá vo väzbe.

Orság netuší, kam sa auto podelo a obáva sa, či nemôže byť použité na páchanie trestnej činnosti, prípadne na jeho diskreditáciu. On sám zrejme auto vôbec nepoužíval, ešte nejazdené ho prenajal svojmu známemu Jozefovi Dučákovi. Na tento účel spísali aj zmluvu, nájom mal trvať do konca roka 2018. Po tom, čo médiá spojili Orságove firemné auto so ženou podozrivou z vraždy, Orság mal kontaktovať Dučáka a domáhal sa vrátenia auta. Lenže Dučák nereagoval.

Hľadali zmluvu?

Možno náhodou a možno nie, v noci z 23. na 24. októbra ktosi násilím vnikol do firmy Tesgal vo Vrábľoch. Tesgal je ďalšia Orságova firma a práve ju médiá, vrátane našej redakcie, omylom uvádzali ako majiteľa inkriminovaného bieleho Mercedesu, na ktorom sa vozila žena obvinená z objednania Kuciakovej vraždy. Zlodeji prehľadali dva trezory, ale okrem hotovosti - pre bohatého Orsága nepodstatnej - nič nezobrali. To v podnikateľovi malo vyvolať obavu, či nehľadali dobre ukrytú zmluvu o prenájme Mercedesu, prípadne či nemohlo ísť o nepriame vyhrážanie sa. Veď práve v týchto dňoch sa prevalil veľký škandál súvisiaci s Dučákom a vedúci okľukou k Mariánovi Kočnerovi. Na Okresnom súde Bratislava l. zmizlo tristo strán spisu v kauze Technopol Servis. Chýbajúce strany sa týkajú spochybňovaného kontumačného rozhodnutia sudkyne Miriam Repákovej. Repáková od stola a bez upovedomenia druhej strany rozhodla, že akcionárom firmy Technopol Servis je Dučákova spoločnosť Aarow. V súvislosti s ovládnutím Technopolu Servis je Jozef Dučák mladší obvinený z prania špinavých peňazí a Jozef Dučák starší z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.

 Firmu Tesgal v noci z 23. na 24.októbra vykradli
Firmu Tesgal v noci z 23. na 24.októbra vykradli
Zdroj: Henrieta Ďurovová

Strach sa nezmenšuje

V kauze Technopol Servis figuruje aj firma spájaná s Mariánom Kočnerom. Ten je však, rovnako ako Alena Zs., už nejaký čas zavretý vo väzbe. Aj napriek tomu, že Kočner a jeho dobrá známa Alena Zs. sú za mrežami, vonku sa ľuďom, ktorí s nimi nejakým spôsobom prišli do kontaktu, stále dejú divné veci. To je dôvod, že ich strach sa vôbec nezmenšuje.
Mariána Orsága sme sa pýtali na jeho vzťah s Dučákom, aj na biely Mercedes používaný Alenou Zs., ale na všetky otázky odpovedal jediným slovom: “Nekomentujem.”

Jozef Dučák nám telefón nedvíha a zatiaľ nereagoval ani na esemesku, v ktorej sme sa priamo pýtali, prečo Mercedes požičiaval Alene Zs. Zato krátko po odoslaní smsky Dučákovi prišla - zrejme omylom z jeho čísla odpoveď: “Toto mi poslala novinárka. Info v spise vydržalo tri pracovné dni. Ťažko sa takto veci pohnú dopredu, ak je v hre bulvár…” Komu a prečo Dučák správu posielal, sme nezistili. Na ďalšie smsky už nereagoval.

Mohlo by vás zaujímať: