Na sociálnych sieťach sledujú Miroslavu, alias Miri, Slobodníkovú desiatky tisíc fanúšikov. Mnohí ju považujú za módnu ikonu. Mnohí zas ani nie, čo však vôbec neprekáža. Miri si chvíle slávy napriek neprajníkom užíva v pomerne početnej bubline svojich priaznivcov. Aj pred nimi sa jej však podaril husársky kúsok. Utajiť dátum a miesto konania vlastnej svadby.

Áno svojmu vyvolenému povedala v sobotu 27. mája presne tak, ako sa sluší a patrí. V kostole. V Bazilike svätého Emeráma, ktorá je súčasťou Nitrianskeho hradu. Svadba to bola ako hrom! Už len svojím osadenstvom. Nevesta, známa influencerka, jej otec, ešte známejší slovenský kajúcnik, ženích, právoplatne odsúdený kupliar, a hostiteľ svadobčanov, muž, ktorého meno figuruje v jednej zo súčasných veľkých policajných káuz. Toto sa vymyslieť jednoducho nedá, tomu sa hovorí slovenská realita.

Žiadosť o ruku

O svojom veľkom dni Miri Slobodníková prehovorila už vo februári, keď sa pochválila, že ju priateľ požiadal o ruku a bude chystať sobáš. „Najkrajšie narodeniny za celých tridsaťpäť rokov. Nikdy som nerobila oslavu a dnes ma môj už snúbenec neuveriteľne prekvapil. Zavolal všetkých mojich srdcu najbližších a zorganizoval ten najkrajší darček pre mňa a ešte k tomu ma požiadal o ruku,“ vyznala sa. Odvtedy sa však o svadbe zmienila len v podobe pár obrázkov zo skúšania šiat zverejnených na sociálnej sieti.

Otec nevesty

Dátum životnej udalosti známa influencerka tajila do poslednej chvíle. Až v deň sobáša sama zverejnila svadobné fotografie. PLUS 7 DNÍ sa však zaľúbenú dvojicu a ich najbližších podarilo zachytiť aj pred spomínaným nitrianskym kostolom. Nechýbal medzi nimi ani otec nevesty Bernard Slobodník, ktorého osobu si verejnosť spája najmä s aktuálnymi policajnými kauzami. V mnohých figuruje aj meno tohto bývalého šéfa finančnej polície, ktorého NAKA spolu s ďalšími exfunkcionármi zadržala na jeseň 2020 počas akcie Očistec. Slobodník začal s mužmi zákona ihneď spolupracovať. Zároveň sa priznával k vlastnej trestnej činnosti spočívajúcej najmä v braní úplatkov. 

Kauza Agentúra

NAKA Slobodníka obvinila aj v kauze Agentúra, ktorá súvisí s rozsiahlou korupčnou trestnou činnosťou v rámci organizovanej skupiny pôsobiacej v minulosti v Nitrianskom a Trnavskom kraji. Okrem iných sa na nej údajne podieľal bývalý riaditeľ inšpektorátu práce v Nitre Róbert Bulla, exnámestník daňových kriminalistov Karol Cebo či niekdajší šéf pobočky daňových kriminalistov západ Martin Zmeko. Ale i niekoľko podnikateľov, medzi ktorými mal byť aj Juraj Varga, majiteľ siete penziónov Hoffer.

Z neho sa stal v kauze Agentúra kľúčový svedok. Akú úlohu v tom zohrala skutočnosť, že Vargova dcéra má za manžela operatívca NAKA, sa možno len domnievať.

Práve v jednom z Vargových podnikov sa konala svadobná hostina dcéry Bernarda Slobodníka. Len pre zaujímavosť dodajme, že rozlúčku so slobodou mala vraj v známom nitrianskom hoteli Zlatý kľúčik, ktorý sa v minulosti spájal s podnikateľom Norbertom Bödörom. Aj ten čelí niekoľkým obvineniam a aktuálne stojí pred súdom v kauze Dobytkár.

Kupliar

Bez povšimnutia nemožno obísť ani ženícha Miroslavy Slobodníkovej. Je ním Nitran Martin Jurika. Aj jeho meno sa môže zdať niekomu povedomé. Je to síce už niekoľko rokov, ale skloňovalo sa v kauze spájanej s resocializačným zariadením Čistý deň v Galante.

Na Juriku upozornil v októbri 2020 portál Aktuality, ktorý zistil, že k tomuto mužovi ušli na jar 2017 dve zverenkyne zariadenia založeného Zuzanou Tománkovou. Tá mala blízko k mafiánovi Marianovi Kočnerovi. Práve jemu cez mobilnú aplikáciu písala o úteku dvoch dievčat k akémusi šéfinovi. Bol ním údajne Martin Jurika. Portál Aktuality upozornil, že muž s rovnakým menom bol v marci 2019 právoplatne odsúdený za trestný čin kupliarstva.

Podľa rozsudku sa Jurika podieľal na prostitúcii dvoch žien, čím sa obohatil o tisícky eur. Jednou z dievčat, ktoré klientom ponúkal vo februári až máji 2017, mala byť bývalá klientka Čistého dňa Simona. Okresný súd v Nitre Juriku za kupliarstvo odsúdil na pätnásť mesiacov nepodmienečne. Krajský súd mu však trest zmiernil len na peňažnú sankciu vo výške pätnásťtisíc eur. Dôvodom bolo, že Jurika sa ku skutku priznal a oľutoval ho.

Hrdá dcéra

Miri Slobodníková svojmu manželovi Jurikovi zrejme dôveruje a hriechy z minulosti sú dávno zabudnuté. Napokon, pred časom obhajovala aj morálne vlastnosti svojho otca, na ktorého nedá dopustiť. „Vôbec sa nehanbím za to, že som jeho dcéra. Za svoje prešľapy sa mi ospravedlnil a som na neho veľmi hrdá. Z pracovnej stránky ho nevnímam, ale ako osobnosť a človek je mi vzorom,“ povedala v lete 2021 pre PLUS 7 DNÍ.   

Slobodníková sa prvýkrát predstavila verejnosti ako účastníčka televíznej šou Nákupné maniačky. Odvtedy sa čoraz viac zviditeľňovala, ale i chválila svojimi najobľúbenejšími kúskami oblečenia či kabelkami luxusných značiek. „Od mojich devätnástich rokov neprešiel ani jediný deň, aby som nebola zamestnaná. Tak prečo by som si nedopriala? Niektoré kúsky som dostala aj od svojich priateľov,“ vysvetľovala.

Rezolútne pritom popierala reči, že jej výstrelky financuje otec. „Vždy som s rodičmi mala perfektný vzťah. Keď sa toto stalo, ocino sa mi ospravedlnil. Povedal, že dúfa, že sa teraz necítim nepríjemne v spoločnosti a že ma do toho príliš nezatiahol. Viete, ľudia ohovárajú za chrbtom, ni­kto vám do očí nič nepovie. Ale už som si zvykla a neprikladám tomu žiaden význam,“ presviedčala známa influencerka.