Tip na článok
Róbert Okoličány.

Poľovačka na mafiána: Na Róberta Okoličányho konečne vydali zatykač

Takmer mesiac už uplynul odo dňa, keď Najvyšší súd SR potvrdil doživotný trest pre šéfa východoslovenskej zločineckej skupiny Róberta Okoličányho.

Galéria k článku (9 fotografií )
Róbert Okoličány.
Róbert Okoličány.
Jozef Leško: Podľa súdu zasiahol Romana Straku.

Až dnes však sudca Špecializovaného trestného súdu vydal európsky aj medzinárodný zatýkací rozkaz na odsúdeného Róberta Okoličányho a európsky zatykač na jeho komplica Jozefa Leška.

Šéfa východoslovenskej zločineckej skupiny Róberta Okoličányho a ďalších členov skupiny uznal súd za vinných z viacerých skutkov vrátane zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, niekoľkých vrážd, násilných útokov, vydierania, nedovoleného ozbrojovania alebo krádeží áut. Doživotné tresty dostali aj členovia skupiny Róbert Nigut a Jaroslav Potučko. Obžalovaní boli v tomto prípade stíhaní na slobode. Róbert Nigut je zase dlhodobo na úteku. Viacerých členov skupiny vrátane Potučka sa polícii už podarilo doručiť do výkonu trestu. Samotný Okoličány do väzenia nenastúpil a polícia po ňom pátra. Rovnako sa nástupu na výkon trestu vyhýba aj Jozef Leško. Ten si má vo väzení odpykať 24 a pol roka.

VIDEO Plus 7 Dní