Tip na článok
Richard Raši dotiahol spolužiaka z gymnázia Martina Petruša na košický magistrát.

Pravá ruka smeráka Rašiho vlastní desať bytov, o ktorých vraj ani netuší

Vedúci kancelárie primátora mesta Košice Martin Petruš sa podľa dostupných údajov stal ešte v roku 2013 majiteľom niekoľkých nehnuteľností v meste Strážske. Aktuálne tvrdí, že o tomto vlastníctve nič nevie.

Galéria k článku (16 fotografií )
Z chatky vila: Stavebné povolenie mal Martin Petruš vydané na záhradný domček s rozlohou 80 metrov štvorcových. Nakoniec je z toho rozľahlá vila aj s bazénom. Bez povolenia.
V Myslave: Vila Martina Petruša sa nachádza v bývalej chatárskej oblasti v košickej mestskej časti Myslava.
Magistrát: Na košickom magistráte zastáva Martin Petruš pozíciu vedúceho Kancelária prmitora mesta Košice.

Desať bytov

Presnejšie ide o desať bytov, ktoré sa nachádzajú v objekte na Obchodnej ulici. Kedysi slúžili ako ubytovňa pre zamestnancov firmy Chemko Strážske. Martin Petruš ich podľa výpisu z katastra nehnuteľností nadobudol kúpnou zmluvou v roku 2013 a dnes na nich nie je žiadna ťarcha. Celá vec má však háčik. Samotný majiteľ týchto bytov vraj ani netuší, že mu patria. ,,Naozaj o tom nič neviem. Neviem o aké byty ide, kde sa nachádzajú.  Idem pátrať. Ani v päte som to nemal. Neviem, ako sa to vôbec mohlo stať,“prekvapil nás Martin Petruš svojou reakciou.

Stavebník

Vedúci Kancelárie primátora mesta Košice sa do pozornosti dostal v uplynulých dňoch  najmä kvôli výstavbe svojho rodinného domu. Oficiálne, na základe schváleného stavebného povolenia si totiž mohol v košickej mestskej časti Myslava vybudovať akurát tak záhradnú chatku s rozlohou zhruba 80 metrov štvorcových.  Ukázalo sa však, že na mieste, kde sa chcel blízky kamarát smeráka Richarda Rašiho pôvodne iba rekreovať, sa Martin Petruš trvalo usadil. V zatiaľ neskolaudovanej vile, ktorá sa rozprestiera na ploche približne 250 metrov štvorcových. Rozmery domu ako i účel jeho využitia pritom zmenil len tak, lebo sa mu zrejme zdalo, že on môže. Aktuálne sa celou záležitosťou zaoberajú kompetentné úrady.

Spolužiaci

Martina Petruša do pozície vedúceho kancelárie košického primátora dotiahol bývalý spolužiak z gymnázia, vysokopostavený politik strany Smer-SD Richard Raši. Bolo to v čase, kedy sám zastával post primátora metropoly východného Slovenska. V uvedenej pozícii zostal pôvodne vyštudovaný veterinár Petruš aj po tom, čo bol Raši povolaný do vlády za vicepremiéra pre oblasť investícií a informatizáciu.

Viac sa dočítate v nasledujúcom čísle Plus 7 dní.

Mohlo by vás zaujímať:

VIDEO Plus 7 Dní