Pred voľbami už zvažuje odchod zo svojej funkcie šéf slovenskej polície Hamran. Takto sa vyjadril k prípadnému vládnutiu Roberta Fica. "Ak tento človek s bývalými kolegami bude spravovať veci verejné, tak ja nemienim zostať ani vo funkcii, ani v uniforme,“ prekvapil Hamran svojimi myšlienkami.
Analytik Zábojník jeho slová okomentoval takto: “Ak sa vráti expremiér Fico späť do exekutívy, myslím si že on je ten posledný, ktorý si bude vyberať z nejakých viacerých možností. Ak voľby dopadnú v rozpore z jeho predstavami, poberie sa veľmi rýchlo na vlastnú žiadosť, aby stihol výsluhový dôchodok a odchodné, pretože nebude riskovať prípadné postavenie mimo službu, ktoré by mohlo mať pre neho určité dôsledky. Taká je prax a takto to chodí.”

Hamran tiež vyzýval demokratických politikov, aby verejne zaujali postoj k obvineným vyšetrovateľom NAKA zo strany policajnej inšpekcie.  "Trestné stíhania vyšetrovateľov NAKA sú účelové," tvrdí Hamran. Podľa Zábojníka týmto ale zdegradoval ministra Mikulca. 

“Asi si pod tým tlakom ani sám neuvedomuje, že týmto jasne medzi riadkami povedal, že Roman Mikulec je vo funkcii ministra vnútra neschopný človek, s čím sa v podstate veci nedá nesúhlasiť, pretože ak Úrad inšpekčnej služby patrí pod jeho riadenie a on si tam za 3 roky nevedel alebo nevie spraviť poriadok, tak nie je už o čom vôbec diskutovať,” uviedol Zábojník. Celá situácia v policajnom zbore je podľa neho dlhodobo absurdná.

“Už viackrát som povedal, kto chce v takej zodpovednej funkcií, ako je minister vnútra vôbec byť, mal by si byť vedomý, že bude musieť riadiť. A pravda je taká, že kto chce riadiť, musí vedieť čo vlastne má vyžadovať. Keď to nevie, takýto je výsledok,” myslí si analytik.