V dôchodku

Z vysokého postu odišiel Tibor Gašpar ku koncu mája tohto roka nie veľmi dobrovoľne. Vlastne, po vyše šiestich rokoch strávených na stoličke policajného prezidenta ho z tejto pozície vyhnal hlas ulice, ktorý aj takýmto spôsobom žiadal vyvodenie zodpovednosti za vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Tibor Gašpar tak skončil na dôchodku, samozrejme policajnom, ktorý mu zabezpečuje pravidelný mesačný príjem. Ide o takzvaný výsluhový dôchodok a tan sa v jeho prípade môže podľa našich zistení šplhať až k sume 2500 eur.

Plat poradcu  

To však nie je konečná suma, ktorá mu každý mesiac cinkne na jeho účet.  Ako je známe od začiatku augusta Tibor Gašpar pracuje priamo pre ministerku vnútra Denisu Sakovú. Je jej poradcom. Okrem iného jej svoje cenné rady rozdáva v oblasti rómskej problematiky. Hoc túto prácu nevykonáva na plný úväzok, ale len na 70-percentný, jeho plat mu môžu bežní zamestnanci rezortu len tíško závidieť. V hrubom predstavuje Gašparov príjem z ministerstva 2030 eur. Ďalších asi 400 eur dostane z českého ministerstva vnútra. Aj tamojší kolega Denisy Sakovej Jan Hamáček si totiž Gašpara vybral za svojho poradcu. V oblasti legislatívy. Suma sumárum, bývalý policajný prezident si v dôchodku mesačne príde na takmer 5000 eur, čo je dokonca viac ako aktuálne zarába slovenský premiér, ktorého plat je 4855 eur.

Vozí sa v služobnom 

 A to stále nie je všetko, čo možno Tiborovi Gašparovi závidieť. Rezort vedený ministerkou  Sakovou mu totiž dal k dispozícii aj služobné motorové vozidlo Škodu Super B. Nie však iba na cesty po rómskych osadách, ale aj na presúvanie sa z Bratislavy do obce Veľké Janíkovce pri Nitre, kde Tibor Gašpar býva. K dispozícii ho tak má aj cez sviatky, či víkendy. Nuž a ak ho práva nepožíva, služobné auto je odparkované v dvore domu, pekne za bránou.

Mohlo by vás zaujímať: