Dokazovanie v prípade obžalovaného Lehela Horvátha vyhlásila predsedníčka  senátu Špecializovaného trestného súdu(ŠTS) Pamela Záleská za ukončené a vyzvala procesné strany, aby predniesli svoje záverečné reči. Ako prvý prišiel na rad prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ktorý na záver svojej záverečnej reči navrhol pre obžalovaného Lehela Horvátha trest odňatia slobody na doživotie. Ak sa  Horváth prizná ku skutkom, ktoré sú mu kladené za vinu, tak v tomto prípade navrhuje prokurátor ÚŠP pre hrobára najbrutálnejšej zločineckej skupiny z Dunajskej Stredy trest odňatia slobody v trvaní 20 rokov.

Advokát obžalovaného Lehela Horvátha vyhlásil pred senátom Špecializovaného trestného súdu, že záverečnú reč neprečíta na pokyn svojho klienta.

Hrobárovi zločineckej skupiny Sátorovcov dávajú za vinu, že sa podieľal na krádeži 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostného sejfu manželskému páru a má na svedomí päť vrážd. Jeden zo zavraždených má byť aj boss zločineckej skupiny z Dunajskej Stredy Lajos Sátor. Telo Sátora zakopali pomocou bagra. Neskôr ho mali údajne vykopať a pár krát premiestniť. Telo bývalého bossa skupiny sa nenašlo. Lehel Horváth je obžalovaný aj zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny Sátorovcov.

 

Lajos Sátor
Zdroj: plus7dní

Či obžalovanému Lehelovi Horváthovi umožní senát Špecializovaného trestného súdu predniesť záverečnú reč alebo vynesie rozsudok nad hrobárom zločineckej skupiny Sátorovcov, uvidíme 23.11., kedy je vytýčený ďalší termín.