Na obrovských reklamných sloganoch, ktoré sa tiahnu popri ceste niekoľko kilometrov v oboch smeroch. Aj keď tatranský les padol, tento "reklamný les" ho dokonale nahradil a zakryl panorámu Vysokých Tatier. Tie však zostali na niektorých bilbordoch. "Relax na brehu Štrbského Plesa", ktoré je podľa údaja na reklamnom plagáte vzdialené 24 kilometrov. Pozeráte sa na wellness drahého hotela a cez okná toho wellnessu vidíte aj kúštik Tatier. Akí sú k nám dobrí, keď ich nevidíme pre plagát, dajú nám ich -na plagát!

Blahobyt pri deravej ceste

Tatranský reklamný les
Tatranský reklamný les
Július Dubravay

A ideme ďalej. Podľa ďalšieho bilbordu máme navštíviť Exotiku v Tatrách a z obrázka na nás škaredo zazerá - tiger. No čo už, asi globálne otepľovanie pokročilo alebo to bude sibírsky tiger. Zamýšľať sa nemáte kedy, lebo ďalší bilbord vás posiela do postele. "Pretože rodina spolu je to najdôležitejšie". Otec, mama a detičky v postieľke teda vystriedali tigra. Rodina je síce dôležitá, ale ani peniaze nie sú na zahodenie, takže - "Ušetrite viac ako 400 eur ročne". Istý moderátor sa na nás pozerá, jeho tvár zakrýva celý Gerlach, a tvrdí, že "To najlepšie si šetrím pre rodinu". Vodiči sa nad tým dlho zamýšľať nemôžu, lebo hneď vedľa prvého plagátu v rade, je výstražná značka: "Nerovnosť vozovky".

Tatranský reklamný les
Tatranský reklamný les
Július Dubravay

Naozaj je ako rešeto, ale komu by to prekážalo? Kašľať na cestu, kúpte si farbu na maľovanie stien. V Poprade na tej a tej adrese. Nevyhnutná informácia, ktorá prekryla celý Lomničák! Alebo by ste radšej išli na výstavu náradia či získali dvadsaťpercentú zľavu na náhradné diely na autá? Niet nad tým kedy uvažovať, lebo už na vás žltou farbou útočí bilbord so slovami: "SKUTOK SA NESTAL" a hneď na to dostávate povel: "Zlákajte cestovateľov na vaše chodníčky". Nuž a keby vás z toho všetkého rozboleli oči, jeden z bilbordov ponúka aj očnú kliniku v Poprade. S presnou adresou, takže žiaden problém.

Tatranský reklamný les
Tatranský reklamný les
Július Dubravay

Veru, naše národné bohatstvo! Tatry. Oáza pokoja, mieru a reklamy. Jednoducho - hnus. Až do chvíle, keď sa pri ceste zjaví tabuľka s nápisom, že ste sa ocitli v ochrannom pásme Tatranského národného parku. Zrazu je po bilbordoch. Nedalo by sa to ochranné pásmo - zväčšiť? Povedzme aj na celé Slovensko?