Tip na článok

Rezníkova hacienda: Nový šéf RTVS si stavia pompézne sídlo za státisíce eur!

Nový flek, nové sídlo! Miláčik vládnej koalície a čerstvý riaditeľ verejnoprávneho telerozhlasu Jaroslav Rezník si v lone vychýrených Štiavnických vrchov buduje rozľahlú haciendu.

Galéria k článku (20 fotografií )
Dom v Reci: Nový šéf RTVS ho v majetkovom priznaní neuviedol.
Takmer ako pevnosť: Rezníkove nehnuteľnosti vidno aj z okolitých pahorkov. Koľko peňazí do nich vrazil, neprezradil.
Bellevue Laura: Dvojúrovňová záhrada poskytuje výhľad na okolitú scenériu.

Čosi ako vila na Pereši

Nové sídlo čerstvého riaditeľa RTVS sa rozprestiera dohromady na vyše dvadsaťárovom pozemku, ktorý je však slepou ulicou rozčlenený na dve časti.

Už pri prvom pohľade je každému jasné, že nejde o bežnú vidiecku chalúpku, ale o majestátnu nehnuteľnosť so sochami a nákladnou záhradou. Človek si pri pohľade na ňu nevdojak spomenie na Pereš a časy, keď tam svoju okázalú vilu obývali vtedy ešte manželia Mojsejovci.

Riadenie osudu

Hoci, chatár Rezník podľa svojich slov čerpal inšpiráciu inde. „Nikam sa neponáhľam, veď staré chalupárske heslo hovorí: chalupa je vtedy dobrá, keď nikdy nie je hotová. Pri výbere materiálov sa inšpirujem úžasnou históriou tohto kraja: kameň, kov, drevo. Štiavnické Bane som objavil úplnou náhodou, považujem to však za riadenie osudu, lebo pre mňa je to najkrajšie miesto na svete a chcem tam stráviť jeseň a zimu života,“ prezradil.

Ako svoj rozľahlý komplex Rezník nazval a ktorí prominenti sú jeho susedmi?

Dočítate sa to v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.

VIDEO Plus 7 Dní