Dôchodcu Dušana Hutyru stíhali na slobode, súd nepovažoval za nutné strčiť ho za mreže už počas súdneho procesu. Príbuzní zabitej ženy ho stretávali na ulici a on im vždy veselo zakýval. Považovali to za výsmech.

Deväťročný trest za zabitie blízkej osoby si bude odpykávať vo väznici s minimálnym stupňom stráženia.
Deväťročný trest za zabitie blízkej osoby si bude odpykávať vo väznici s minimálnym stupňom stráženia.
Zdroj: Peter Buran

Svoj podiel na smrti Ivety, s ktorou žil desať rokov, Hutyra odmietal. Na súde o nej hovoril ako o Ivetke. Pred tým bola jeho švagrinou, teda bratovou manželkou. Nikde nepracovala, mala vraj problémy s alkoholom. On jej pomáhal finančne, nahovoril ju aj, aby absolvovala protialkoholické liečenie. Na otázky, čo sa 31. mája 2015 u nich doma stalo, však Hutyra nechcel odpovedať.

Susedia spomínajú, že spolužitie tejto dvojice nebolo ideálne, z bytu sa občas šíril poriadny krik. Aj v ten večer si obaja uhli viac, ako bolo únosné. Podľa súdneho znalca zranenia na tele nebohej spôsobil surový fyzický útok, zrejme aj za pomoci plnej fľaše minerálky. Iveta mala zlámané rebrá, roztrhnutú pohrudnicu, aj poškodenú slezinu. Smrť jej spôsobil šok zo silného vnútorného krvácania. Podľa súdu ju Hutyra utĺkol. Deväťročný trest za zabitie blízkej osoby si bude odpykávať vo väznici s minimálnym stupňom stráženia.