Dušan Kováčik si vypočul slová, s ktorými zrejme nerátal. Vinný! Tak znie ortieľ senátu Najvyššieho súdu SR. Ten mu naparil osem rokov v Ústave na výkon odňatia slobody s minimálným stupňom stráženia. Jeho majetok štátu napokom neprepadne.  Dostal však peňažný trest vo výške 100 000 eur. Dušan Kováčik je okrem iného uznaný za vinného za vynášanie informácií z vyšetrovaní a za prijatie úplatku.Za spoluprácu s takáčovcami ho senát Najvyššieho súdu neodsúdil. Nepodarilo mu to totiž preukázať.

“Som pripravený na oslobodenie alebo na zrušenie rozsudku, “ stroho reagoval na novinárské otázky po príchode na Najvyšší súd bývalý špeciálny prokurátor. Viac už nepovedal nič. Pred verejným zasadnutím senátu Najvyššieho súdu SR viedol Kováčik družnú debatu so svojími advokátmi na chodbe pred pojednávacou miestnosťou.Zrejme do poslednej chvíle rátali s pozitývnym rozuzlením pre ich stranu.

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik dostal trest vo výške 8 rokov nepodmienečne.
Zdroj: Karol Farkaš

S miernym meškaním sa začalo verejné zasadnutie senátu na ktorom sa Dušan Kováčik dozvedel zdrvujúcu informáciu. Vinný! Hneď potom ako Najvyšší súd SR vyslovil to “magické“ slovíčko, sediaceho Kováčika doslova zalial pot. Utieral sa na tvári pokiaľ mu na to sily stačili. Po skončením verejného zasadnutia senátu Najvyššieho súdu SR k bývalému špecialnemu prokurátorovi pristúpili príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže(ZVSJ) a nasadili mu putá.

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik dostal trest vo výške 8 rokov nepodmienečne.
Zdroj: Karol Farkaš

Kováčik ani skončení verejného zasadnutia nereagoval na otázky prítomných novinárov. Potom, ako na jeho rukách zaklapli putá, vybrali sa s ním príslušníci ZVJS preč z pojednávacej miestnosti. Keďže o finále so špeciálnym prokurátorom bol enormný záujem zo strany novinárskej obce, museli sa príslušníci ZVJS  doslova predierať cez dav prítomných novinárov.

Pre právoplatne odsúdeného Dušana Kováčika si po chvílke čakania prišli dve hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktoré ho ihneď eskortovali do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody.