Zrejme sa prezentovala aj pod falošnými identitami, napríklad ako Alena Mészarosová. Doma skladovala arzenál sexuálnych „zbraní“. Podľa medializovaných informácií našli policajti u nej v pivnici niekoľko desiatok vibrátorov. Špecializovala sa na lov mocných a bohatých mužov.

Otcom Zsuszovej dcéry je známy komárňanský mačo s výstižnou prezývkou Tabletka či Ampulka. Polícia ho podozrievala z obchodovania s drogami a anabolikami, vlani v decembri vtrhla k nemu domov Národná kriminálna agentúra. Samotný Ampulka, civilným menom Marián Markovič, v tejto súvislosti uviedol, že nikdy nebol súdne trestaný.

Kontaktmi s podnikateľom Mariánom Kočnerom, na ktorého podával trestné oznámenie novinár Kuciak, sa podľa obyvateľov Komárna Alena sama chválila. Hrkútali si spolu aj tri týždne pred Kuciakovou vraždou. Podľa fotografií, ktorými redakcia týždenníka PLUS 7 DNÍ disponuje, sa Kočner s Alenou stretli 26. januára tohto roku v hoteli Ponteo v bratislavskej mestskej časti Rusovce. On prišiel na schôdzku v bielom aute značky Bentley, ona sa dopravila na červenom Mercedese s komárňanským evidenčným číslom. Spoločnosť jej robila jej dcéra. Pri odchode z hotela sa Alena na chvíľku odpojila so svojím spoločníkom od dcéry a chvíľu ešte osamote vo dvojici diskutovali. Podľa istých informácií Alena bola človek, ktorý pomáhal zbierať podpisy pod registračné listiny vznikajúcej politickej strany Cieľ. Zaujímavé je, že krátko po policajnej akcii a po zadržaní a obvinení Aleny Zs. z objednávky Kuciakovej vraždy údajne ukradli aj červený Mercedes, v ktorom sa v januári, nie dlho pred pripravovanou vraždou, dopravila do Bratislavy.

Alena: Objednávateľka Kuciakovej vraždy fungovala aj ako „volavka“, ktorá mala skompromitovať politikov.
Alena: Objednávateľka Kuciakovej vraždy fungovala aj ako „volavka“, ktorá mala skompromitovať politikov.
Zdroj: Internet

K známosti s Alenou sa priznal aj predseda parlamentnej strany Sme rodina Boris Kollár. Hovorí, že spolu začali komunikovať po esemeske z jej mobilu, odoslanej údajne omylom. Predstavila sa mu ako Ajka. Stretli sa spolu opakovane a pôsobila na neho „ako normálna žena, ktorá nevie uživiť decko“. Pri pohľade na fotografiu obchodníčky so smrťou však musí byť každému jasné, že je aspoň vizážou presne ten typ ženy, akým multiotecko nedokáže odolať. Kollár poskytol Ajke nejaké peniažky, pravdaže, iba ako sociálnu výpomoc. Mohlo vraj ísť o päťsto, možno sedemsto eur. Vlani zase Kollár pomáhal jej expriateľovi Ampulkovi pri rozdávaní potravín bezdomovcom.

V ostatných dňoch sa objavujú informácie o ďalších zvučných menách politikov, ktorí vábeniu nymfomanky Ajky alebo jej nemravných kamarátok neodolali. Šepká sa aj o pomerne rozsiahlej databáze diskreditačných fotografií a videozáznamov. Informácie z kuloárov viacerých politických strán hovoria, že poniektorí páni majú stiahnuté zadky z toho, čo všetko sa u Aleny pri domovej prehliadke mohlo nájsť.

Prečítajte si tiež: