Mŕtve ženské telo pri hnojisku medzi Haličou a Tomášovcami v okrese Lučenec nahlásili v auguste 2007 polícií robotníci, ktorí šli náhodou okolo.

Rany do krku

"Dnes ráno o 06:57 sme prijali telefonické oznámenie od občanov o nájdení tela mŕtvej ženy na poľnej ceste,“ informovala polícia. „Už z prvotnej obhliadky tela vyplýva, že táto žena bola nie menej ako dvakrát bodnutá do oblasti krku doposiaľ nestotožneným bodným nástrojom a k jej smrti došlo následkom šoku z vykrvácania pri prerezaní veľkých ciev krku.“
K smrti došlo jednoznačne cudzím zavinením. Zakrvavená žena mala previazané oči čiernou páskou.

Z vraždy obvinili vtedy tridsaťročného bývalého predavača motoriek Ďurinu. 21. augusta 2007 prepadol herňu v Lučenci s úmyslom získať peniaze na vyrovnanie dlhov. Iba dvadsaťdvaročnú krupierku Katarínu Števčokovú ohrozoval nefunkčnou pištoľou. Opakovane u udrel do tváre, škrtil ju, použil aj plynový sprej. Z trezoru ukradol 230 tisíc korún, čo je v prepočte okolo 7700 eur.

Dievčinu naložil do požičaného auta, vyviezol na poľnú cestu a dva razy ju bodol do krku. Telo nechal ležať v kríkoch.

Už sa mu nechce sedieť

Až po rokoch vyšlo najavo, že Ďurina mal komplica - mladú priateľku. Tá vyfasovala za spoluúčasť na vražde 4 roky, trest pre Ďurinu sa ustálil na 22 a polročnom odňatí slobody.

Ďurina si odpykáva trest vo väznici v Banskej Bystrici, kde si privyrába ako záhradník. Teraz požiadal o podmienečné prepustenie. Či sa dostane domov skôr, bude rozhodovať súd.