Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby začal trestné stíhanie vo veci podozrenia so spáchania prečinu ohrozenia dôvernosti ústneho prejavu. Týka sa záznamu rečí prokurátora Ondreja Repu a Michala Šúreka v zasadačke Úradu špeciálnej prokuratúry v Pezinku z deviateho novembra 2020. Vtedy viedli prokurátori rozhovor s vtedajším policajtom NAKA Marianom Kučerkom. Kučerka tvrdil, že prokurátori na neho vyvíjali nátlak, aby začal spolupracovať.

Prokurátor Ondrej Repa sa podľa nahrávky vyjadruje ako gangster.
Zdroj: TASR
Na bývalého policajta NAKA Mariána Kučerku podľa nahrávky prokurátori vyvíjali nátlak nevyberaným a vulgárnym spôsobom.
Zdroj: Ľudmila Lacková
Prokurátor Šúrek pri "debate" s Kučerkom asistoval.
Zdroj: Jakub Kotian

Trestné oznámenie podávali prokurátori Repa a Šúrek už dávno, ale v tom čase nič nenasvedčovalo tomu, že nejaká nahrávka existuje. Oznámenie bolo odmietnuté.

Kučerku obžalovali z korupcie a u neho doma spravili niekoľkokrát domovú prehliadku. V kuloároch sa šírili špekulácie, že hľadajú práve nahrávku  Repových a Šúrekových rečí. Do rodinného domu, kde spali dve malé deti, opakovane vtrhli ozbrojení kukláči, no u Kučerkovcov sa nahrávka nenašla. 

Pred niekoľkými týždňami však strana Smer – SD na svojej tlačovej besede zverejnila časti „debaty“ medzi prokurátormi a Kučerkom. Podľa nahrávky sa Repa vulgárne Kučerkovi vyhrážal, že bude vo väzbe „sr.ť krv“.  Rozhovor pôsobí, akoby ho viedli nejakí gangstri.

Podľa zistení Plus 7 dní bola nahrávka predložená v inom trestnom konaní ako dôkaz o vydieraní Kučerku.

Záväzný pokyn na začatie trestného stíhania a následné vykonanie vyšetrovacích úkonov v prípade podozrenia z ohrozenia dôvernosti ústneho prejavu teraz vydal dozorujúci prokurátor Krajskej prokuratúry Košice Juraj Figula. Poškodenými v tejto veci majú byť  prokurátori Repa a Šúrek. Lebo si ich niekto bez ich vedomia nahral a potom nahrávku poskytol inej osobe za účelom ich diskreditácie.