Šesťdesiatjedenročného miliardára Voronova našli mŕtveho ešte na začiatku júla v bazéne v jeho luxusnom sídle v Petrohrade. Jurij Voronov mal prestrelenú hlavu.

Bohatý Rus vlastnil logistickú a dopravnú firmu. Jeho smrť spájajú vyšetrovatelia so spormi s obchodnými partnermi, no pozornosť vzbudila na celom svete. Voronov je totiž už šiesty mŕtvy ruský oligarcha, ktorý odišiel na oný svet od začiatku roku a to za zvláštnych okolností. Väčšina zo spomínaných úmrtí vyzerala na prvý pohľad ako samovraždy.

Zahraničné média uvádzajú, že blízko Voronovovho bazéna ležala poloautomatická zbraň Grand Power a na dne bazéne nábojnice. O prípade informoval aj britský Daily Mail.

Grand Power je slovenská firmy sídliaca v Slovenskej Ľupči. Jej majiteľom je zbraňový konštruktér Juraj Kuracina. Kedysi podporoval Mariana Kotlebu, sám mal ambíciu vstúpiť do politiky. V súčasnosti už Kuracina s politikou nechce mať nič spoločné.

K smrti ruského oligarchu, ktorého zastrelili zbraňou firmy Grand Power, Kuracina povedal len stručne: "Neprislúcha mi to komentovať."

Rozhovor o tom, ako sa vedie Kuracinovej zbrojárskej firme v čase, keď takpovediac za humnami zúri vojna, prinesie nové vydanie Plus 7 dní.