Mohla by mať na neho ťažké srdce až do konca života, namiesto toho ho prišla navštíviť do basy. Viera Rusková po rokoch zrejme prehodnotila vzťah k exmanželovi.

Okrúhle výročie

O návšteve sa zverila svojim známym. Ruskovi bývalí kolegovia si totiž koncom augusta pripomínali aspoň medzi sebou jeho 60. narodeniny a práve vtedy ho údajne išla pozrieť do výkonu trestu aj exmanželka Viera. Nechal ich vraj pozdravovať. Spozorneli sme.

Odkedy ho navštevuje? Išlo o jednorazovú záležitosť alebo sa začali opäť stretávať?

Volzová nie je obeť, ale vinník. Ona priviedla mafiu do Markízy - komentovala niekdajšiu Ruskovu spoločníčku vo firme jeho exmanželka.
Zdroj: MATEJ JANKOVIC

Eskapády

Bývalý zakladateľ televízie Markíza je odsúdený na devätnásť rokov väzenia za falšovanie miliónových zmeniek TV Markíza, je obžalovaný aj z objednávky vraždy bývalej spoločníčky Silvie Klaus Volzovej a čelí aj subvenčnému podvodu pri bratislavskom azylovom centre Maják nádeje.

S exmanželkou Vierou boli kedysi nerozlučný pár, v deväťdesiatych rokoch spolu založili televíziu Markíza a stali sa z nich multimilionári. Ich vplyv na verejné dianie bol cez televíziu obrovský. Kým on si majetok a vplyv okázalo užíval, ona aj podľa spolupracovníkov stála nohami pevne na zemi, nerozhadzovala peniaze a pracovala. Dva roky pôsobila ako poslankyňa Národnej rady za Stranu občianskeho porozumenia, ale potom sa vrátila do médií, kde koordinovala spravodajstvo. V roku 2005 Rusko Markízu predal americkej spoločnosti CME. Zdalo sa, že peňazí majú dosť aj na ďalšie dva životy. No v roku 2011 prišlo prekvapenie. Ruskovci ohlásili rozvod a ona ostala v hlavnom meste s ich dvoma malými deťmi bez strechy nad hlavou a bez peňazí. Z milionárskej štvrte, kde mali obrovskú megavilu, sa ocitla v podstate na ulici, exekútor zablokoval Ruskove účty a zablokovaný bol aj ich niekdajší majetok v miliónových hodnotách. Viera Rusková neskôr našla útočisko v rodičovskom dome na strednom Slovensku a už niekoľko rokov pracuje vo verejnej správe ako riaditeľka kancelárie primátora Turčianskych Teplíc. „Som spokojná. Niekedy vám život nedá na výber a ste v situácii, že ste radi, že máte zamestnanie,“ uviedla pred časom pre týždenník Šarm.

Rusko si krátko po rozvode našiel priateľku Henriett, finančne zabezpečenú majiteľku modelingovej agentúry, ktorú si v roku 2019 v tichosti zobral za manželku. V tom čase nosil na nohe monitorovací náramok. Neskôr mu ho však dole nedali a nenasledovala sloboda, ako očakával, ale odsúdili ho aj s Marianom Koč­nerom za zmenkový podvod. Jeho advokáti chystajú dovolanie. Manželka Henriett, ktorú familiárne volal Heňuška, zrejme neuniesla dlhodobú odlúčenosť od manžela, ktorý bol vo väzení, a po troch rokoch zväzku podala návrh na rozvod. Rusko, o ktorého pozornosť sa v časoch najväčšej slávy trhali najkrajšie slečny a panie, no manželka Viera stála vždy pri ňom, tak ostal sám. A možno ani nie…

akvárium v hale Ruskovej megavily na Strmých vŕškoch
Zdroj: archív NMH

Cvičenie aj rybičky

Viera Rusková sa nechce k návšteve vo väzení vyjadriť. Zhovorčivejší nebol ani Ruskov advokát Marek Para. Aj tak sme sa však dozvedeli, že Rusko sa vo väzení zrejme už časom adaptoval a cíti sa lepšie, než keď sme ho strhaného vídali pred pár mesiacmi na procesoch. Je vraj veľmi aktívny a „rozbehol sa pracovne“, lebo učí angličtinu a má až štyri skupiny väzenských študentov. Okrem toho vedie akvaristický krúžok a začína sa mu debatný. Neposilňuje však len mozog, stará sa aj o svoju fyzickú kondíciu, vraj dosť veľa cvičí a v podstate pobyt za mrežami už zvláda vcelku fajn vzhľadom na možnosti, ktoré tam sú.