Aby sa konečne spamätal a polícia pod jeho vedením začala robiť to, čo má. Zistili sme, že na Záhorí, na okraji obce Plavecký Mikuláš, sa v tajnom brlohu stretávajú neonacisti z celej Európy. Organizujú tam koncerty kapiel, ktoré spievajú rasistické piesne, náckovia tam hajlujú a vykrikujú fašistické heslá. Dokazujú to fotografie, ktoré sa nám podarilo získať a ktoré uverejňujeme v čísle. V článku prinášame ďalšie podrobnosti o tom, čo sa v bývalom kravíne deje a kto za tým všetkým stojí.

Je podozrenie, že nitky vedú k ľuďom, ktorí mali a možno ešte stále majú blízko k ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. To zaváňa riadnym škandálom. Žeby preto bola polícia taká nečinná? Podľa našich informácií totiž ešte nikdy na spomínaných neonacistických stretnutiach nezasiahla, hoci o nich vedela. Maximálne vraj legitimovala prichádzajúcich „občanov“. To sa museli neonacisti z celej Európy dobre zabávať. Slovensko - krajina neobmedzených možností. Nechápem, prečo tam policajti jednoducho nenabehli tak, ako to dokázali v prípade Kotlebovho poslanca Mizíka. Tomu elitná Kaliňákova jednotka vpochodovala rovno do kancelárie v budove parlamentu, aby tam zaistila potrebné materiály. Dovolím si tvrdiť, že v tom záhoráckom kravíne by našli na vyšetrovanie tiež kopu zaujímavého „materiálu“. Hlavne, že minister vnútra Robert Kaliňák a premiér Robert Fico s veľkou pompou začiatkom roka ohlásili vznik Národnej jednotky boja proti extrémizmu. Medzi nami, podobná existovala už aj predtým, ibaže práve za ministrovania Kaliňáka ju v roku 2008 zrušili. Do roku 2014 boli ešte v každom kraji samostatné policajné oddelenia na boj s extrémizmom. Aj tie však neskôr zrušili. Žeby nemali robotu? Žeby nevedeli o činnosti Slovenskej pospolitosti či vzniku Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko? A čo tajná služba?

Ani tá nemala o existencii a činnosti extrémistických skupín na Slovensku poznatky? Alebo? Chlapci z vlády sa spamätali až po tom, čo im iní chlapci - v zelených košeliach - vpochodovali do Národnej rady SR. Trochu neskoro. To už aj v zahraničí krútili začudovane hlavou, čo sa to tu deje, a svetové agentúry informovali, že po marcových voľbách roku 2016 v slovenskom parlamente zasadnú neonacisti. Ak dobre rátam, tak Kaliňákova znovuzrodená jednotka už funguje vyše pol roka. A výsledok? Nijaký. Žiadnu organizovanú skupinu nerozložila, žiadny neonacista neskončil na súde, nič. Aha, sorry, zabudla som na tú mladú trafenú Ružomberčanku, čo čúrala na Korán, a pán minister o nej vyhlásil, že ohrozuje bezpečnosť Slovenska. Zdá sa vám to normálne? Náckovia nám tu veselo hajlujú na utajených koncertoch, zarábajú na predaji nacistických symbolov a čoraz viac sa rozťahujú. Rôzne ich „akčné skupiny“ trénujú ilegálne so zbraňami po lesoch...

Ale to zrejme bezpečnosť Slovenska podľa ministra vnútra až tak neohrozuje. Pán minister, to, že vaši ľudia nie sú schopní (alebo ochotní?) riešiť kauzu Bašternák, ma fakt štve. Ale to, že vaši ľudia nie sú schopní zasiahnuť proti narastajúcemu extrémizmu a vysmiatym náckom, ma desí. Neviem, ako si to vysvetliť. Neviem to pochopiť. Ani odpoveď z vášho ministerstva, keď sme sa na spomínané tajné miesto na Záhorí pýtali. Tá je natoľko - dovolím si povedať - drzá, že mi nedá neodcitovať ju: „Polícia preveruje protiprávne konanie občanov tejto krajiny či už v rovine priestupkov, alebo trestných činov, buď na základe vlastného vyhľadávania, alebo na základe podnetov od fyzických, respektíve právnických osôb.“ Pán minister, začnite konečne robiť to, za čo vás z našich daní platíme. Ochraňovať občanov tejto krajiny. Pred zločincami, vagabundmi, neonacistami. Máte na to prostriedky aj ľudí. Chýba vám odvaha či chuť s tým niečo robiť? Tak odstúpte!