Týždenník PLUS 7 DNÍ má tridsať rokov. Neplánuje prvé samostatné bývanie, sobáš, prvého potomka či prvú zmenu zamestnania. Rovnako si však zodpovedne uvedomuje, že tri prežité desaťročia sú dosť veľa na to, aby vedel vyhodnotiť najsilnejšie okamihy a ukázať ich vý­znam pre súčasnosť a budúcnosť. Osobitne preto, že sa narodil ešte v bývalom Československu, v historickom období čerstvo zmeneného režimu, ranej demo­kracie, ale aj nových, dovtedy nepoznaných udalostí v živote slovenskej spoločnosti. Medzi ne patrila búrlivá privatizácia, rozmach slovenskej mafie, ale aj vznik nových súkromných médií, prominentov a sveta šoubiznisu.

PLUS 7 DNÍ je fenomén a nepochybne slovenský mediálny unikát. Prečo? Hovorí sa, že jedným z najdôležitejších dlhodobých cieľov v živote človeka je byť užitočný a potrebný pre tých, na ktorých záleží. Nie je to vôbec jednoduché, lebo tí, na ktorých záleží, to musia vnímať, prijať a chcieť. PLUS 7 DNÍ prináša svojim čitateľom zaujímavý a mnohokrát mimoriadne pikantný obsah. Hovorí zrozumiteľne, napriek tomu triafa podstatu. Cítiť z neho odvahu, nadhľad, ale aj humor a zveličenie. Netvári sa nadradene, napriek tomu má vášeň pre prvé a exkluzívne zistenia. Provokuje, baví, hľadá zlyhania, podvody, ale aj senzácie. Takýto kokteil chutí. To najdôležitejšie je, že týždenníku čitatelia veria a rozumejú.

Špeciálne vydanie PLUS 7 DNÍ prináša krátke poohliadnutie po TOP zisteniach a kauzách posledných tridsať rokov. Ukazuje široký záber, pestrosť a priam historický význam.

Doba, ktorú aktuálne žijeme, len podčiarkuje rolu a zodpovednosť PLUS 7 DNÍ. Ostatné sťažnosti a verejné ataky na články o Ficových návštevách kaštieľa, Kollárových trans­sexuálkach či zmenkách rodiny Matovičovcov len potvrdzujú, že týždenník triafa do čierneho, nekompromisne, bez ohľadu na politickú príslušnosť.

Všetkým žurnalistom, ktorí tvorili redakciu v minulosti, ale aj tým súčasným patrí veľká vďaka a uznanie. Želám im silu, odvahu a vášeň pre svoju prácu. Aby PLUS 7 DNÍ čitatelia stále rozumeli a verili mu. 

MICHAL TEPLICA, generálny riaditeľ News and Media Holding