Keď sa do niečoho pustíte, je lepšie, aby Boh bol na vašej strane než proti vám. Tejto neodškriepiteľnej pravdy sú si vedomí veriaci na celom svete a rôzne cirkvi robia, čo je v ich silách, aby ovečkám pomohli. Na internete nájdete množstvo príkladov, keď duchovní modlitbou a šikovne zvoleným slovom podporili dobrú vec.

Srbský roľník si pred časom kúpil traktorovú vlečku a nič neponechal na náhodu. Aby predišiel možným galibám, obrátil sa na miestneho popa. A urobil dobre. Pravoslávny kňaz nelenil, prišiel k nemu do dvora a príves požehnal. Podobne svedomito k podnikateľskému zámeru pristupoval aj majiteľ stávkovej kancelárie v Albánsku. Ide totiž o vrtkavý biznis, kurzy a tipy vychádzať nemusia. Aby však bolo všetko s kostolným poriadkom, postaral sa miestny farár - herňu vysvätil.

V príkladoch by sme mohli pokračovať. V Chorvátsku kňaz požehnal vojenskú loď, v Rusku cirkevní hodnostári položili ochrannú ruku nad celú škálu vecí - od striptízového klubu až po jadrové zbrane.

Hoci je Slovensko na tom dosť zle a je otázne, či by nám dokázal pomôcť aj sám Najvyšší, niektoré pravdy zjavne začínajú vnímať aj naše vládne úrady. A využívajú všetky dostupné prostriedky na vylepšenie svojej práce vrátane nadpozemských. „Pokoj tomuto domu a všetkým, ktorí v ňom pracujú,“ požehnal priestory Slovenskej informačnej služby ordinár Ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky Mons. František Rábek. Zároveň siskárom poprial, „aby s pomocou Ježiša Krista svedomito zvládali svoju službu vlasti a dobru“.

Tomu sa hovorí stratégia a taktika. Neviem ako vy, ale osobne sa hneď cítim bezpečnejšie, zahraniční špióni na našom území sa určite trasú hrôzou. Iba by možno bolo dobré, aby postupne do priestorov našej tajnej služby zavítali duchovní lídri aj ďalších registrovaných cirkví na Slovensku - pre každý prípad. Aby sa nestalo, že na vierovyznaní agenta zlyhá dôležitá spravodajská operácia. Veď čo ak katolícke požehnanie neplatí na protestanta, baptistu či, nebodaj, ateistu?

Nuž teda, Boh nás ochraňuj!