Ak Matovič nehrá svoje povestné hry, a je pravdou, že si  dvojica Marián s Petrom vymenili za pol roka šokujúcich viac ako 400 esemesiek, tak tu niekto klame.

Pravá ruka generálneho prokurátora, námestník Šufliarsky, pod tlakom napokon priznal, že s Kočnerom komunikoval sedem mesiacov, od januára 2017 do júla 2017. Predtým sa však presvedčivo tváril ako cudná panna, ktorú Kočner volal na stretnutie, a ona ho odmietala.

„Vždy bola komunikácia iniciovaná osobou M. K., moje odpovede boli prejavom mojej slušnosti a profesionality, ak tento prejav s osobou M. K., ale aj inými osobami, je chybou, tak som spravil chybu. Ospravedlňujem sa“ – kajal sa.

A to bolo všetko.

To naozaj si poslali stovky esemesiek za pol roka? Vraj mu Šufliarsky písal najmenej jednu denne? Málo?  Veľa? Kto uverí, že je to náhodný známy, či otravný kontakt? Aj tykačka či dvojhodinový rozhovor v aute naznačuje, že si boli celkom blízki.

Šufliarsky je bezpochyby dobrý trestný právnik, kľúčový človek na prokuratúre.  To ale v jeho funkcii nestačí. Prokurátor musí byť  absolútne bezúhonný, čestný, cnostný a nezávislý. Etický kódex stanovuje, že prokurátor sa vyhýba osobným kontaktom, ktoré by mohli spochybniť jeho nezaujatosť, nestrannosť a tak narušiť dôveryhodnosť jeho i prokuratúry.

Šufliarsky sa kontaktom s Kočnerom nevyhýbal, a preto sa stalo to, čomu chcel etický kódex predísť. Spochybnil svoju nezaujatosť, nestrannosť a narušil tak dôveryhodnosť nielen svoju ale aj celej prokuratúry. Bodka.      

S Kočnerom, ktorý agresívne riešil svoje problémy, vyhrážal sa usmrtením a ako je už dnes jasné, páchal ekonomickú kriminalitu.  Už v tom čase bol Kočner pre akéhokoľvek prokurátora a tobôž nie pre námestníka na GP závadová osoba.

Kde na to mal Šufliarsky čas? Toľko esemesiek? A to ešte v tom čase nahnal postupne pred vyšetrovateľa takmer celú redakciu PLUS 7 dní.   Iba ho vraj zaujímalo, kto ho v redakcii ohovára. Nuž, na tej prokuratúre sa im pre toľkú agendu musí z kečky pariť.

Na rozdiel od takého špeciálneho prokurátora Kováčika, pri generálnom prokurátorovi Čižnárovi existuje ešte viera, že mu na jeho reputácii stále záleží. „Vlčák“  by aj teraz nemal váhať ani na okamih a za dôveryhodnosť inštitúcie, ktorú vedie zabojovať trebárs aj rozpútaním jeho povestného pekla, ale vo svojich radoch. Ten smrad, ktorý mu tam zanechal Trnka, totiž dodnes zjavne riadne nevyvetral. A dvaja jeho najbližší sa ukázali ako ťažké zlyhanie. Ak o tom Čižnár nevedel, mal by okamžite konať, ak vedel, tak si riadne zavaril.

Len tak na okraj, dvaja možní kandidáti na post generálneho prokurátora  - Vanek doplatil na vzťah so Zsuzsovou a Šufliarsky si s jej pasákom Kočnerom celkom dobre rozumie.

Podľa tých esemesiak sa Kočner so Šufliarskym dokonca baví o dajakých voľbách...