Ale ani tak vtipný politik akým Kaliňák zvykol byť, na tento pokus o humor nereagoval.

Pardón, raz tuším áno, s tým, že rozhovor dá, ale mailom. Nuž v jeho prípade smutný pokus. Keď sa pred šestnástimi rokmi objavil v parlamente, bol vážne oživením. Komunikatívny, zábavný, ochotný dávať rozhovory, vysvetľovať, nemal problém kedykoľvek zájsť na kávičku a predovšetkým odpovedať a hovoriť.  

Trebárs aj o tom, prečo Fico nemá novinárov v láske, aj o tom, ako predsedu nahovárali, aby s politikou pred rokmi neskončil, hoci mal toho plné zuby. Aj o tom, ako politici odpočúvajú médiá a vlastne o čomkoľvek. Aj preto ho novinári brali, oslovovali a vlastne mu dávali priestor na vlastnú sebaprezentáciu. Čo sa teda za tie roky stalo, že ho prestali počúvať, a vôbec, brať vážne? A naopak,  pochopili, že je ako minister minimálne nepriamo zodpovedný za smrť Janka Kuciaka a jeho snúbenice, že je to politik, za ktorého éry sa nielen vraždilo, ale aj unášal vietnamský podnikateľ? Za jeho pôsobenia VIP závadové osoby mali svojich privátnych policajtov, pôsobila tu talianska mafia,  roky sa zametala pod koberec kauza Hedvigy Malinovej. A predovšetkým je to človek, ktorý stvoril Bašternáka a jemu podobných.

Čo sa s ním stalo, že ho aj priateľka Monika Beňová vyzývala, aby s tým už prestal, aby sa už zobudil? A napokon ho slová o dobe kešu posunuli do politického suterénu, z ktorého sa už vlastne nevyškrabal? Kam sa vytratili iskričky z očí a suverénny prejav, a  zostali len rozšírené zreničky a uveriteľnosť prejavu na úrovni klasika Kolesíka?

Ak je jeho odchod len priama reakcia na želanie Mira Lajčáka, ktorý si týmto mal podmieniť kandidatúru na post hlavy, aj tak dobre. Ak je jeho odchod z parlamentu len štart pred jeho pokusom uchádzať sa o post prezidenta, lebo aj také reči kolujú, tak je to už vážny problém sebareflexie. Ak však potvrdí svoje slová, že mieri do advokácie, tak sa núka otázka, či cez advokátsku činnosť nepotrebuje riešiť nadobudnuté financie. Veď prečo toľko advokátskych spoločností, viď kauzu Bžána, ma príjmy ako najväčšie firmy? S koho peniazmi to vlastne narábajú?

Nuž, isto bude zaujímavé sledovať vývoj tržieb advokátskej spoločnosti pána Kaliňáka. A on si bude i naďalej chodievať na motorkárske výlety s Počiatkom a Bašternákom, alias Malým Lackom. Iba ak by nie, možno ich už potrebovať nebude, tak ako médiá, ktoré mu na začiatku kariéry uverili.

Tak či onak, Ficov „najlepší minister vnútra“ sa po rokoch rozhodol skončiť. Spomínate si na slová expremiéra určené fotografom v prítomnosti jeho poradkyne Troškovej? Neotravujte nás, tu sme pri žatve. Veľavravné, a toto platí pre Smer doslova a do písmena. Pán Kaliňák, fakt vám to stálo za to?