Mnohí práve pri Antonovi Hrnkovi začali poukazovať na prvé zlyhanie Andreja Danka. Ten sa ešte ako politik amatér rád pýšil, že po eliminovaní Jána Slotu prichádza na scénu nová SNS. Pán predseda, ruku na srdce, nová strana s tvárou Antona Hrnka?

A hoci Hrnkove pseudointelektuálne vyjadrenia často stoja len za mávnutie rukou,  a ako vraví klasik – netreba ich brať vážne, protirečivosť iných jeho myšlienok takmer kole oči, a pointa, ak vôbec dáka, býva za hranicou slušnosti.

Relácia Najväčší Slovák sa tiež nevyhla jeho „ostrovtipu“, ktorým zrejme rozosmieva svoj fanklub vo štvrtej cenovej. Podľa neho sa v relácii „objavili ľudia, s prepáčením, ktorí sa stali obeťami svojich zamestnávateľov, dávajúci im podpisovať toxické články bez toho, aby ich vôbec informovali, žeby to mohlo mať na nich negatívne až fatálne dôsledky.“

Takto nechutne si zobral na paškál zavraždeného Jána Kuciaka. Hrnko v tom jeho myšlienkovom svete hľadá vinníka na nesprávnej strane, nie je ním nebohý novinár, jeho šéf či vydavateľ. Ortieľ nad jeho životom vyriekli iní. K jeho stále ešte neobjasnenej vražde by nedošlo, ak by sme žili v krajine, v ktorej by kauzy, podsvetie a korupciu riešila polícia, prokuratúra a súdy. Ak sa ale u nás investigatívna žurnalistika o túto trojicu opierať nemôže, nie div, že to dopadlo takto tragicky.  Toxické nie sú médiá a ich články, ale toxická politika ľudí ako Hrnko, ktorí sú za to zlo priamo či nepriamo zodpovední.

Veď o čom to vlastne hovorí človek, ktorý je súčasťou vládnej koalície, za ktorej sa vraždia novinári? O tom, že ak novinári píšu slobodne, môže to mať pre nich fatálne následky? O tom, že počas tretej vlády Fica, ktorej je Hrnko súčasťou, mali novinári radšej držať hubu a krok, aby sa im nebodaj niečo nestalo?

Na otázku médií, - ako to myslel - tento bárd trápnosti reagoval svojsky: „Ja som to napísal tak, ako som napísal, vy si to vyložte tak, ako si to chcete vyložiť.“

Pochopiť Hrnkove myšlienkové pochody je niekedy fakt  zúfalé. Na margo relácie, v ktorej sa okrem spomínaného Janka Kuciaka umiestnil aj jeho predseda Andrej Danko, totiž ešte dodal, že je to celé fraška. Nuž, dá sa toto ešte nejak vyložiť?