Otázka, ktorá skôr núti odpovedať – áno, viem, ste človek platený z našich daní.  Generálny prokurátor Dobroslav Trnka roky sedel v kresle, ktoré vzbudzovalo rešpekt a zjavne si na tom zakladal.

Ak si ale ľudia ako Jozef Majský dodnes užívajú pocit slobody, vyvoláva to otázku, či predsa len ten Trnka sedel na správnom mieste. Otázku, ktorá vyvstala ešte dávno predtým, ako sa začali objavovať Kočnerove nahrávky. Bol to práve Trnka, kto vydal pokyn na prepustenie Majského. Vraj dôvody väzby pominuli, lebo vyšetrovanie kauzy sa už skončilo. Majský bol pritom stále obvinený. A dodnes si užíva vo svojom luxusnom sídle a údajne pre zdravotné dôvody sa vyhýba súdnemu konaniu.

Najnovšia informácia, že Marián Kočner mal vo svojom trezore nahrávku aj ohľadom Trnku, napokon až tak nešokuje. Trnka sa s Kočnerom údajne  skamarátil počas vojenčiny. Najnovšia info o ich "pracovnej spolupráci", alebo o tom, kto vlastnie viedol generálnu prokuratúru,  neprekvapí, skôr vyvolá „aha dojem“ - aha, tak predsa je niečo na tých šuškandách .

Kočner vraj na nahrávke vyratúva, kde všade Trnku korumpoval a správa sa k nemu vulgárne a ako k podriadenému. Trnka informácie z nahrávky odmietol a označil ich za výmysly. „Možno si na to spomeniem alebo nie, ale toto sú hlúposti,"- nechal sa počuť. 

Je jasné, že Kočnerovi ide o veľa. Ako autorke komentára povedal Kočnerov blízky človek:  "Hádam si nemyslíte, že sa v jeho trezore nachádzajú veci, ktoré tam mať nechcel" . Chlapci mu nepomáhajú, tak ich súkromnú komunikáciu vyťahuje na svetlo božie. Ak by aj išlo o kompromitáciu generálneho prokurátora, fakt, že Majský dodnes sedáva na kávičke v kruhu priateľov, je veľavravný. 

Vypustenie tejto nahrávky má ešte ďalší rozmer ako len kompromitáciu Trnku - vyvoláva dojem, že ich má Kočner v trezore ešte pomerne dosť a na ľudí, ktorým to bude možno prekážať viac ako Trnkovi. Nuž,  hádam sa o neho väzenská služba dobre postará, lebo inak by veľa mocným a bezmocne prizerajúcim, ktorých Kočner nahrával, odľahlo.

Kočner zjavne pre mnohých začína byť hrozbou. Ale pre dobro veci -  treba ho len nechať rozprávať. Alebo jeho privátne videá a nahrávky z trezoru. A možno sa konečne dozvieme,  prečo má nejaký poslanec odpor k sťahovaniu. Alebo kde sa popri práci pre štát naučili niektorí ministri vnútra neuveriteľne podnikať a vždy nájsť nasprostalých predávajúcich, ktorí im pod cenu prevádzajú aktíva. Alebo prečo veľa bývalých politikov netrie biedu, hoci by vzhľadom k ich zdaneným príjmom a životnému štandardu mali byť dávno v bankrote  a mnoho iných príbehov, ktoré naša polícia a prokuratúra, až na niektoré svetlé výnimky, bez hanby ignoruje.