Vplyvných mužov, ktorí podľahli jej šarmu je údajne až dvadsaťpäť. Mnohým vŕta hlavou, čo všetko na nich má, či len prepisy mailovej alebo chatovej komunikácie, či nebodaj aj nejaké videonahrávky z termostatu? Nuž, to je ešte stále, hoci možno už ani nie nadlho, predmetom tajomstva.

Podobne sa v Kvasnicovom duchu – teda, aby sa obete radšej priznali – vyjadril aj námestník generálneho prokurátora René Vanek. Ten bol doslovnou obeťou,  o svoj post prišiel zo dňa deň po zverejnení informácie, že s Alenou komunikoval. Na rozdiel od politikov, ktorí bez hanby zapierajú a sedia i naďalej  v parlamente. Či už ženatí, alebo rozvedení, unisono sa tvária, že to bola len komunikácia, ak vôbec. Nuž, veríme.

Otázka potom znie, že ak to bola naozaj len komunikácia, prečo musel odstúpiť práve René Vanek? Dá sa niekoho vydierať len tým, že komunikoval s peknou ženou? Nuž, a je vôbec žena na fotkách s prezývkou Ali Ajuška naozaj tá istá, ktorá v putách a v predklone so zničenými vlasmi putovala do väzby? Takisto je otázne, akú reálnu úlohu v tomto celom táto osoba vlastne zohrala. Naozaj si spomínaní „komunikátori“ písali s ňou? A naozaj si niekto myslí, že akási slečna len tak z pasie oslovuje politikov a vplyvných mužov? Stála za ňou organizovaná skupina? Alebo nebodaj bývalí siskári či proste mafia, ktorí takto cez ňu vydierali? A stále je tu ešte aj možnosť, že sama bola len obeťou gangu, ktorý zneužil ju, jej profil a fotky, aby  Čierny Peter objednávateľa vraždy zostal len  v jej rukách.

Otázok je, žiaľ, viac ako dostupných odpovedí. Napokon to, že pravdepodobná objednávateľka vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, Alena Zsuzsová (resp. jej spindoktori s vycibreným jazykom a perfektnou spisovnou slovenčinou), komunikovala s viacerými vysokopostavenými ľuďmi, vrhá tieň aj na tajnú službu. Aj ten, kto nie je  zorientovaný v bezpečnostných službách pochopí,  že vydieranie najvplyvnejších mužov štátu ohrozuje jeho chod. Ak si naše tajné služby Zsuzsovú nevšimli, nechcime si ani predstaviť aké eldorádo s politikmi robia fešné Rusky a iné radkyne poľujúce po seladónoch, ktorí uverili vo svoju fantómovú príťažlivosť.

Kto je medzi ďalšími obeťami Zsuzsovej chápadiel, sa možno onedlho dozvieme, alebo aj nie – a možno sa vplyvní muži nejakým spôsobom postarajú, aby ich morálne či akékoľvek iné pošmyknutie na svetlo sveta nevyšlo. A trebárs už teraz sú mnohé linky horúce, dohadujú sa tajné stretnutia a za dverami bez svedkov sa rokuje o tom, ako správne naložiť s kompromitujúcimi údajmi.

Odstúpenie Vaneka naznačuje, že hlavy už padať začali, no bude to mať ešte pokračovanie? Tak, ako sa Ficovi vytýkal kontakt s Majkou Troškovou, ktorá bola zjavne prepojená na taliansku mafiu Ndranghetu, tak by sa aj Alenou oslovení poslanci mali zamyslieť, či si hlasy voličov zaslúžili ak nedokážu ovládať svoje chúťky. Lebo vydierateľných slabochov na vysokých postoch nepotrebujeme.