Nuž, keby šlo len o toto formálne konštatovanie, zrejme by sa nad tým, čo sa na jeseň minulého roka v Nitre odohralo už nezamýšľal nikto. Štefek však na plné ústa povedal, čo sa vlastne v regiónoch deje, keď sa stane človek nepohodlným a nechceným. A nepomôže mu ani to, že má prominentných susedov :) Štefek, ktorý s rodinou býva v mestskej časti Janíkovce, je toho dôkazom.

Ten, kto má správne páky, vôľu, kontakty a moc, dokáže vykonštruovať čokoľvek. Obeťou takejto obludnosti sa stal aj Štefek, postačilo na to jednoduché oznámenie na polícii osobou, ktorú navyše aj pozná. Desivé na tom ale je, že toto oznámenie začala polícia intenzívne preverovať až pred komunálnymi voľbami, ako keby to niekto zariadil. Napokon sa stalo to, čo už všetci vieme. Štefekovi vtrhli dvadsiateho štvrtého septembra minulého roka do rodinného domu skoro ráno kukláči, zadržali ho a po dvanástich hodinách ho pustili domov. Divadlo to bolo krátke, šokujúce a účinné. Najmä pre jeho nič netušiacu manželku a dve deti.  Majú z toho traumu dodnes.

Štefek podal ešte v septembri minulého roka sťažnosť voči svojmu obvineniu, ktoré však bolo v polovici októbra zamietnuté. Koncom októbra podal na Úrad špeciálnej prokuratúry návrh na zrušenie obvinenia. „Generálny prokurátor 12. decembra 2018 rozhodol, že bol porušený zákon v môj neprospech a obvinenie zrušil. Toto uznesenie mi bolo doručené 21.decembra,“ povedal v utorok na tlačovke Štefek. Generálny prokurátor v uznesení konštatuje, že „bol porušený zákon v neprospech obvineného. Uznesenie prokurátorky Úradu špeciálnej prokuratúry sa ruší a ruší sa aj chybné konanie, ktoré mu predchádzalo.“

Čižnár skonštatoval, že na obvinenie neboli splnené zákonné podmienky a uznesenie o vznesení obvinenia bolo teda vznesené v rozpore so zákonom. Spis bol založený 16. apríla 2018, Štefeka zadržali až 24. septembra. „Z nevysvetliteľných dôvodov trvalo orgánom prípravného konania takmer pol roka, kým sa rozhodli vzniesť obvinenie,“skonštatoval generálny prokurátor.

Štefan Štefek je presvedčený, že účelom tejto kauzy bol plán ho zdiskreditovať a vyradiť z hry o funkciu primátora, patril totiž medzi favoritov. „Som presvedčený, že mi to vo voľbách ublížilo, ale napriek tomu výsledok volieb rešpektujem,“ skonštatoval. Pripomenul, že si od štátu za nezákonný postup bude pýtať odškodnenie. „Nemôžem to nechať len tak, že ma polícia príde zobrať a potom povedia pardon,“uviedol Štefek.

Minule to bol Štefek, zajtra to môže byť hocikto iný...

Mohlo by vás zaujímať: