Je jasné, že komunikácia podpredsedu parlamentu s Marianom Kočnerom nebola jeho prvým kontaktom s mafiánmi. O „panictvo“ prišiel už pri Svobodovi, ktorý bol jedným z najvyššie postavených bosov bratislavského podsvetia. Svoboda mal dobré vzťahy na polícii aj v politike, no ani skvelé kontakty a vplyvné priateľstvá mu nepomohli. Pred pätnástimi rokmi ho zavraždili tromi výstrelmi do hlavy pred stávkovou kanceláriou. Po vražde sme zisťovali, ktorý z politikov sa so Svobodom poznal. A bolo ich naozaj dosť. Nechýbal medzi nimi Glváč, ktorý sa pre PLUS 7 DNÍ priznal, „že ho pozná a nehanbí sa za to“. Neskôr sa z tohto snažil vykrútiť.

A tak sme si zalistovali v starej Pluske a našli aj iné skvosty z bohatej Glváčovej minulosti. „A čo chcete, aby som sa s vami o tých päť miliónov podelil?“ reagoval pred štrnástimi rokmi na našu žiadosť o stretnutie. V tom čase o ňom Ján Cuper a Vladimír Mečiar vyhlásili, že od nich žiadal spomínanú sumu. Glváč síce priznal, že s Cuperom sa neoficiálne, medzi štyrmi očami rozprával, a to dokonca štyrikrát v hoteli Tatra a u neho v kancelárii, na margo sumy však povedal, že je to len hra a úplná hlúposť. Cuper si bol taký istý, že dokonca vyhlásil, že má na to svedka. V kontexte minulých udalostí sa Kočnerovo vyjadrenie v slávnom rozhovore s Trnkom o tom, že si Glváč pýtal desať miliónov korún za prepustenie Majského, javí v celkom inom svetle.

Takže si to zhrňme. Podľa Cupera si Glváč od neho pred neznámym svedkom pýtal päť miliónov korún. Podľa Kočnera si Glváč od neho pýtal desať miliónov korún. Podľa komunikácie Kočnera a Glváča je ten druhý konečným užívateľom výhod k majetkom, ktoré oficiálne nevlastní. Glváč bol kamarát so Svobodom, za čo sa nehanbí. Bol blízky tiež Ajuške Zsuzsovej, chcel ju rozmaznávať a opatrovať, za čo sa teraz už pravdepodobne hanbí. Nuž, podpredseda parlamentu ako vyšitý. To si v Smere fakt neuvedomujú, že v opozícii otvárajú šampanské a modlia sa, aby Glváč zostal vo funkcii čo najdlhšie? Veď ak si z neho spravia trebárs aj predsedu strany, veľká zmena to nebude.

Ale z parlamentu ho treba vyhnať svinským krokom. Kým sa nevyšetrí, či nežije nad pomery, či si pýtal peniaze od Cupera alebo Kočnera a takisto podozrivé skutočnosti z jeho komunikácie s Kočnerom. Ak by sme tu mali vyšetrovacie orgány z Rumunska, ktoré slovu prokurátor nerobia hanbu na rozdiel od chronických mien od nás, tento človek by si už nerobil selfíčka spod štátneho znaku. Mal by pekne ostré fotky spredu a z profilu, hoci aj na štátne trovy. 

Napokon, „preddušičková“ Maznákova obhajoba pred médiami, to bolo iné teátro. Pôsobil ako zbabelec, ktorý sa vyhýba kamerám, prinajmenšom dovtedy, pokým sa za neho nepostavil líder Smeru Robert Fico. Ako jeho bodygard ho verejne podporil slovami, že pri ňom stojí. A možno mu za to Glváč poslal jeho povestné „cmuk“, ktoré tak rád venoval Kočnerovi.