Už prvá premisa je zlá. Oni nedoplácajú na Kočnera, ale na vlastnú hlúposť, nenásytnosť či dokonca bohorovnosť. Ani minútu neváhali spájať sa s človekom z mafiánskych zoznamov, ktorý agresívne riešil svoje problémy, vyhrážal sa usmrtením a, ako je už dnes jasné, páchal ekonomickú kriminalitu. Je dokonca obžalovaný z objednávky vraždy novinára.

Komunikácia obvinenej Aleny Zsuzsovej s najvyššími úradníkmi nášho štátu už dávno naznačila, že čosi je zhnité v našej krajine. Slovenskí politici sa vďaka tejto trápnej „mačistickej“ komunikácii ukázali v pravom svetle - amatéri, ktorí sa dostali k moci a nevedia ju udržať vo svojich rukách, ale bez váhania ju vložili do rúk niekomu, koho ľudia nevolili. Teda človeku, ktorý vyrobil obludu Zsuzsovú, aby ju riadil a ňou vydieral politické špičky.

Správy z Kočnerovej aplikácie Threema, v ktorých sa politik Smeru s podnikateľom baví o biznise s pozemkami v Galantskom okrese alebo o rekonštrukcii vlády po odchode vtedajšieho premiéra Roberta Fica, sú už len potvrdením toho, že Glváč mal odísť už pri kauze Maznák. Pripomeňme len, že volavku Zsuzsovú, teda Ali Ajušku, aktuálne obvinenú v kauze vraždy Jána Kuciaka, vtedy pozdravoval svojimi selfie aj zo schôdze z parlamentu, písal jej, že je „božsky krásna“ a že „ju treba hýčkať“ a ona sama uviedla, že sa s ním tri razy osobne stretla.

Nie je jedno, ak sa politik, ktorému sa na jeho pochybenie príde, tvári ako voš pod chrastou alebo, naopak, útočí a žaluje miesto toho, aby ako chlap priznal zlyhanie a odstúpil. Pri najmenších odôvodnených podozreniach treba takých politikov dať do chladničky a jediné, na čo majú právo, je počkať si mimo funkcie, ako nezávislé objasnenie ich činnosti dopadne.

Glváčovo vajatanie len charakterizuje človeka, ktorý nechápe, že zlyhal. Potom však už vonkoncom nemá na mieste podpredsedu parlamentu čo robiť. Lebo takto naznačuje, že o nič nejde. Áno, malo by platiť – padni, komu padni, koaličný či opozičný politik, všetko jedno.

Ak dovolíme ľuďom ako Glváč, Trnka, Jankovská, aby vo funkciách zotrvali, nemôžeme očakávať, že ďalší prijmú zodpovednosť. Bolo by len správne mať už konečne na najvyšších postoch ľudí, ktorí rozmýšľajú hlavou a nie ako Maznák - egom skrytým v nohaviciach.

Priateľstvo s Kočnerom neprekvapuje, pre mnohých je záhadná skôr postavička samotného Glváča. Voliči Smeru ho veľmi neregistrovali, hoci bol vždy niekde v pozadí. Darilo sa mu za Mečiara aj za Dzurindu, prežil Flašíkov pád, stál za pochybnými armádnymi nákupmi, bol v intenzívnom kontakte s Bašternákom i Počiatkom, Fica povýšil na plukovníka a nominoval na Ústavný súd SR. O jeho majetkových pomeroch, luxusných vilách a apartmánoch na Donovaloch sme v Pluske písali pravidelne. Maznákovi prešla bez povšimnutia aj jeho údajná debata o Majského úplatku pre Trnku a Kočnera a jeho možnej provízii či vedomé zneužívanie médií na vlastnú propagáciu takzvaným riadeným rozhovorom.

Znie to neuveriteľne, ale to sa u nás naozaj všetko prepečie?

Nuž, pre našu psychosomatiku by bolo lepšie, ak by tieto riadky nevznikli, ak by sme neboli svedkami tejto absurdnej grotesky a nedeľu strávili skôr s rodinou ako pri depresívnych televíznych debatách. To, čo sa tu deje, je naozaj choré a naša spoločnosť je zjavne nakazená korupčným vírusom až do špiku kosti.

Ak chorobu podľa liečiteľov prijmeme, bude to vraj polovica liečby. Áno, je to choré, preto: Glváč, Trnka, Jankovská - odíďte a nevracajte sa! Otázne je len to, kto bude ďalší!?