Redakcia PLUS 7 DNÍ si dala spraviť anketu, či poskytnúť kotlebovcom mediálny priestor. V prvej, zverejnenej na webe, nám vyšlo, že čitatelia sú proti ich prezentácii. Na sociálnych sieťach boli naši čitatelia za. Ako inak, bol tam háčik - anketu šírili kotlebovské weby, a tak bola ľahko manipulovateľná.

Z debát a diskusií bolo zjavné, že extrémisti a ich hanebné reči by nemali mať v demo­kracii priestor. Navyše, nie sme verejnoprávne, ale súk­romné médium, a tak si ľudí do debaty môžeme vyberať.

Staré známe, že na hrubé vrece patrí hrubá záplata, nám v nedávnej televíznej debate odkázal aj líder KDH Alojz Hlina. Lojzko, ako ho familiárne prezývajú, sa celkom otvorene vysmieval z Kotlebu a akokoľvek zvláštne to vyzeralo, zjavne len chcel poukázať na to, že tento človek a jeho strana si nič iné ako výsmech nezaslúžia. Po čajovom výkone Sulíka a Matoviča v predchádzajúcich diskusiách s Kotlebom sme sa od Lojza konečne dočkali jednoznačného opozičného vyhranenia voči Kotlebovi a jeho strane, podaného v reči kmeňa priaznivcov ĽSNS.

Podľa Hlinovho ostrovtipu je klub ĽSNS „partia úchylákov, ktorí ani nevedia pracovať na počítači“. Kotlebovi tiež vyčítal, že jeho strana dostala päť miliónov zo štátneho rozpočtu na činnosť - no jeho poslanci v parlamente nerobia nič. A oko diváka upriamil na jeho gombíky na saku, ktoré podľa Hlinu „praskajú z toho, ako sa Kotleba napcháva treskou“. Skutočná potupa pre politika, ktorý sa hrdí tým, že rád nosí vojenské uniformy. Na druhej strane, naozaj musel Hlina skĺznuť k takým urážlivým výrokom?

Spomínate si na českú antikampaň proti náckom? Parodovali ich, vysmievali sa im a efekt z toho celého? Ľudia pochopili, že netreba z nich mať strach, ktorý svojím agresívnym správaním rozosievajú. Netreba sa ich báť, treba nimi opovrhovať a vysmievať sa im. Lebo s rasistami, náckami a so šovinistami sa jednoducho nediskutuje.

Skupina trápne nasilu plešatých politikov v zelených tričkách s divným dvojkrížom predsa nemôže diktovať, ako riešiť sociálne diskrepancie. Kto sú títo kvázi poslanci, ktorí ešte nedávno hajlovali na koncertoch, v uliciach, tváriac sa antisystémovo, aby z tohto systému nechutne dojili a paradoxne hlasovali spolu s Ficom pri najväčších nezmysloch? Kto vlastne je Marian Kotleba, postavička s veľkým krížom na klope saka, ktorá sa však demaskuje už pri prvej výčitke či kritike? V televíznych debatách sa tvári distingvovane, akoby jeho minulé výroky vlastne ani neboli. Je vyhýbavý a zbabelý, podobne ako jeho „digitálne negramotný“ poslanec Mizík, ktorý sa temer stal neviditeľným, keď musel čeliť individuálnej trestnoprávnej zodpovednosti, bez možnosti schovať sa za svorku.

Klamú, až sa im z huby práši.  Mazurek počas procesu tvrdil, že je nevinný, a ak hovoril o „cigánskom terore na východe Slovenska“, myslel tým vysokú kriminalitu v osadách asociálov. Na bilbordoch už je z neho opäť hrdina, vraj vyhodený z parlamentu za vyslovenie názoru. Tak ako, odsúdený Mazurek, máte či nemáte názor? Úprimne? Po tom, čo Mazurek predviedol spolu so svorkou jemu emočne podobne postihnutých zbabelcov pri atakovaní bezbrannej moslimskej rodiny na proteste v hlavnom meste, ktorá sa previnila len tým, že prišla na promóciu svojho príbuzného na Slovensko, by nás jeho názor vôbec nemal zaujímať.

Médiá už niekoľkokrát upozornili aj na podivných okresných predsedov - jeden z nich údajne zavraždil svojho soka, druhý surovo zbil „negra“ Dominikánca, ďalší sa chválil hákovým krížom vytetovaným na hrudi a iný zas cudzinca mlátil hlava-nehlava len preto, že mal vtedy „ťažké životné obdobie“.

Chápem hnev ľudí na nefungujúci systém, na politikov. No nechápem, prečo aj podaktorí slušní ľudia uverili práve Kotlebovi. Lebo každého demokrata by mal vystrašiť rastúci počet podobných nedemokratov, ktorí demokraciu bytostne nenávidia a broja proti nej. A kotlebovci sú príživníci, ktorí na nej parazitujú aj preto, že im dobrí ľudia uverili.