V poslednom období sa roztrhlo vrece s potvrdzovaním tak­zvaných tušákov, a tak sledujeme ďalšie video, na ktorom Trnka posluhuje nielen Kočnerovi, ale aj Smeru. 

V priamom prenose si môžeme vychutnať domáce videá najväčšieho slovenského režiséra Mariana Kočnera, alias Brucha. Videá, ktoré napokon hodil na trh, majú všetko, čo správne kriminálky majú mať. Zapredaného prokurátora Dobroša, ktorý si o sebe namýšľal, že je Big Bos. Strapatého, alias Počiatka, ktorý v strese z toho, že ho Dobroš potopí za „udrbanie“ 400 miliónov korún, natrel „starého“, že jeho obľúbené inkasné číslo je 50 percent. Fifty-fifty.

Na nie veľmi kvalitnom videu Trnku s Kočnerom počujeme slovník ako vo štvrtej cenovej, chvastanie, ako sa kto ožral a kto je aký pí-pí-pí. Nuž, radšej vypípať. Počúvame silácke reči o obrazoch z úradov a ministerstiev, na ktoré sa niekto vplyvný ulakomil. Jednoducho, zlodejina v priamom prenose.

Navonok to vyzerá tak, akoby Slováci mali problém so štítnou žľazou, toľko vygúlených očí, a predsa to nie je zdravotná diagnóza, ale medializácia skutočností, ktoré nás nútia doslova oči pučiť.

S nemým úžasom sledujeme, ako sa po stámiliónovej kauze Lemikon, o ktorej sa rozprávajú aj na spomínanom videu, rozrástol Počiatkov majetok. Aby bolo jasné, že nešlo o fazuľky - kauza Športka verzus Tipos, teda boj o ochrannú známku a know-how, sa napokon skončila tak, že sme mali českému miliardárovi Vitekovi a jeho cyperskej spoločnosti Lemikon zaplatiť dve miliardy korún. A že išlo o kauzu, o ktorej minister Počiatek mlčal, neinformoval a dozvedeli sme sa o nej len vďaka tomu, že novinári dobre robia svoju prácu? To nevravím ja, ale pred jedenástimi rokmi to v rozhovore pre PLUS 7 DNÍ povedal Ivan Mikloš. Áno, dobre čítate, ide o takú starú kauzu.

Hoci Počiatek nechránil záujmy Slovenska, svoj post zvládol. A to aj po tom, čo dostal od Fica akože žltú kartu, lebo strávil istý čas na jachte s finančnou skupinou vtedy, keď informácia o hodnote eura mala cenu zlata. A takisto po spomínanej kauze Lemikon. Prečo? „Lebo Smer.“

To, že v kauze Lemikon vystupujú advokáti blízki Kaliňákovi, vôbec neprekvapí. Zdá sa, že spomínaná advokátska kancelária blízka exministrovi vnútra niektoré spory aj prehráva. Nie vždy je totiž prehra naozaj prehra. Však, pán Kaliňák?

Podľa Mikloša z toho, že premiér Fico vtedy Počiatka neodvolal a že sa za ministra financií postavili finančné skupiny, bolo jasné, že premiér nekoná ako slobodný človek.

Prestrih. Muselo ubehnúť jedenásť rokov, aby sme sa z Kočnerovho videa, na ktorom sa bavia spomínaní dvaja aktéri - Trnka s Počiatkom -, dozvedeli, čo sme roky tušili. Mozaika sa pekne poskladala. A reakcia Smeru? „Spýtajte sa na to pána Počiatka.“ A opäť Slovač len oči pučí, či to tí hore myslia naozaj vážne, že nezasiahnu. Ani po tom, čo už aj Bugár nahlas vraví, že „Trnka s Počiatkom by nemali chodiť vonku po slniečku“

A opäť príde človeku na um, ako to je vlastne s tým Čižnárovým nefalšovaným peklom. Človek by očakával aj nejakú aktivitu a to, že hlavným motivačným heslom vedenia prokuratúry bude - „My nie sme Trnka“. Lebo to ticho je priam hlučné. V tom tichu počuť len jedno, a to je plynutie premlčacích
lehôt.

Ani voliči strany Smer nie sú ovce. Majú alternatívu. Buď sú  špičky strany veľmi prešpekulované a robia všetko pre to, aby sa pri každej príležitosti nabalili na štátnych zákazkách, tendroch, sporoch, jednoducho všade tam, kde sa dajú uliať verejné zdroje, alebo sú totálne neschopné a nevedia spravovať verejné financie. Neviem ako vy, ale ja Roberta Fica, na rozdiel od takého Blahu, za hlúpeho a neschopného človeka nepovažujem.

A čo na spomínané kauzy hovorí „nová tvár“ Smeru, teda pán premiér? Mlčí. Alebo sa radšej spýtame Fica, aký má na to Pellegrini názor?