Stále najčítanejší a najpredávanejší týždenník sa teda rozhodol nezaspať na vavrínoch, a tak si práve listujete v novej Pluske, ktorá po naozaj mravčej práci a pripomienkach prešla avizovaným vylepšením.

Pre nás, tvorcov vášho obľúbeného týždenníka, nie je dôležitá len forma - teda zmena titulky, väčšie logo či písmo alebo modernejšie zalomenie strán - ale stále je to predovšetkým pútavý a originálny obsah, o ktorý sa stará kvalitná zostava našich redaktorov. Pre stálych čitateľov sú isto známe mená, ktoré v našej redakcii doslova vyrástli na novinárske esá, ako Nancy Závodská, Ľuba Lesná, Paľo Rýpal, Dáša Matejčíková, reportérka Jana Čavojská či fotografi Vladimír Šimíček, Jozef Barinka a tiež Alan Hyža, ktorý roky tvoril skvelú dvojicu s Petrom Kubínyim. Samozrejme, tých mien, ktoré dlhšie či kratšie pôsobili v našej redakcii, je omnoho viac. Toto je len stručný výpočet a pre mňa je radosť ešte stále redakčne spolupracovať popri iných skvelých žurnalistoch s Ľudmilou Lackovou alebo Janou Šimíčkovou, o ktorých si dovolím tvrdiť, že patria medzi top investigatívcov u nás.

Kauzy, odhalenia, ale i humor či iróniu - to všetko prináša týždenník, familiárne nazývaný Pluska, priamo do vašich domácností nielen v tlačenej, ale aj vo webovej podobe. Isto ste si všimli, že v tomto čísle prinášame seriál k 30. výročiu Nežnej revolúcie, prvé redizajnové číslo má preto exkluzívnych 132 strán. Samozrejme, nechýba v ňom skvelá Fikcia od Ivana Lukačenka, alias Rastislava Boldockého, či paparacovské fotky k témam, ktoré aktuálne rezonujú. Ponúkneme vám tiež spomienkový rozhovor s prvým šéfredaktorom PLUS 7 DNÍ Milošom Luknárom, ktorý o začiatkoch Plusky hovorí aj toto: „Bolo to hektické obdobie, keď sme začínali, bol som v redakcii vlastne len ja a neskôr sekretárka. Až potom pribúdali ľudia. Ak si dobre spomínam, na dovolenke som nebol prvých päť rokov,“ hovorí a dodáva, že „napriek tomu to boli krásne časy, pretože som mal pocit, že robím niečo naozaj osožné a niečo úplne iné ako dovtedy. Vôňa slobody bola omamná a ešte sme netušili, aká háveď sa chopí moci“.

Typický Luknár? Áno, presne, nezmenili ho ani štyri roky strávené na zaslúženom dôchodku a veríme, že jeho kritický pohľad na svet, ktorý bol roky čitateľný aj v Pluske,
zachováme. „Áno, boli aj ťažšie chvíle, keď sa niektorým bosom podsvetia nepáčilo, čo sme písali. Nebudem všetkých menovať, ale vyhrážal sa nám napríklad Surovčík, ľudia od Piťa - dokonca aj on osobne raz vpochodoval v maskáčoch i so svojou bandou do vydavateľstva. Aj ďalší vagabundi posielali varovné  odkazy, rôzni pohrobkovia Steinhübela a Diničovcov. Treba si uvedomiť, že to bolo v časoch, keď políciu ovládali ľudia, ktorým v podstate vyhovovalo, že „nepriateľské“ PLUS 7 DNÍ má problémy s mafiánmi. Teda ak sa  pýtate, či som sa niekedy pozeral pod auto,  tak áno. A nie som žiadny paranoik.“ Nuž, veríme, že sme vás dostatočne nalákali na rozhovor, ktorý uverejníme v najbližšom čísle, a že si ho s chuťou prečítate podobne ako my v redakcii.

Ale vráťme sa ešte k redizajnu. Ak sa vám páči alebo máte k nemu akékoľvek pripomienky, venujte nám pár minút svojho vzácneho času a napíšte nám svoje názory na: [email protected]. Lebo ste to vy, naši čitatelia, kto nám pomáha tvoriť už roky najčítanejší a najpredávanejší týždenník PLUS 7 DNÍ.