Antigénové testy sú absolútna hovädina. Slovami klasičky z Pereša, čo si tu budeme klamať. Že som pozitívny na covid, som si myslel už dlhšiu dobu. Antigénový test z minulej stredy mi vyšiel negatívne. Povedal som si, chápem, možno nie sú také spoľahlivé, ale ako sa v baroch hovorí: dáme ešte.

Nechcelo sa mi veriť, ale dostal som perspektívu, že to môže byť aj viróza. Pripadalo mi veľmi bizarné, že v čase svetovej pandémie ju budem mať jediný. Sobotný test bol negatívny. Hovoril som si: "Majzóódik, radšej stokrát berať a raz strihať."

Objednal som sa na PCR, kde nemali pre mňa termín. Potom mali, do Nových Zámkov, hoci som vyplnil, že sa nezdržiavam na adrese trvalého bydliska. Potom mi to ochotne zmenili. Potom ma na parkovisku za halou Pasienky tak vytreli, že fú.

SMS o tom, že som pozitívny, mi prišla včera večer.

Moja karanténa oficiálne začína od 15. februára, lebo slovenská byrokracia. Žiadny systém nezaznamenal, lebo nemohol, že som sa cítil choro od začiatku samostatne ordinovanej karantény a pozitivitu, ktorú som vnímal, mi systém odobril až na ôsmy deň.

FOTO súčasnej vlády Igora Matoviča nájdete v GALÉRII >>

Zbytočné antigénové testy sa robia denne v tisíckach a ich výsledky sa považujú za úradný dokument. Skutočne si myslím, že je to len pro forma, aby sa aspoň niečo robilo. Lenže toto "aspoň niečo", niekedy vo vlastnej réžii, inokedy celoplošne, robí presne to, že "negatívni" ľudia medzi sebou pendlujú. Klauzulu na papieri s výsledkami: "Aj keď ste negatívny, správajte sa, akoby ste boli pozitívny." môžeme s arogantným úsmevom opomenúť, pretože som išiel na test s tým, aby som sa mohol správať ako negatívny.

Chcem, aby niekto vykrútil hnusobe krk. Súčasná vláda to nebude. Predstavuje absolútny amatérizmus, lajdáctvo a neschopnosť. Mňa nezaujímajú argumenty, že aspoň robí niečo s korupciou. Je pandémia svetových rozmerov, kde sme dosť nelichotivo v popredí. Kto bude ešte zvedavý,  že zbiera "skalpy" predošlých vlád, keď zveličene povedané, polovica krajiny vymrie na Covid-19 a druhá na ekonomické dôsledky?

Celý takmer rok vlády Igora Matoviča na mňa pôsobí, akoby si premiér niečo veľmi dlho nacvičoval v opozícii a keď už sa dostal do vlády, zhodou okolností na jej čelo, čo údajne ani nechcel, konečne to môže predviesť. Celá krajina je jeho pódium a my sme publikum, ktoré teraz nemôže odísť alebo ignorovať večne zatracovaného performera.

Naša smola spočíva v tom, že sa niekde mimo divadla koná svetová pandémia. A Matovičovi to v improvizácii, minimálne podľa sedliackeho rozumu, vôbec nejde.

Mám chuť povedať: "Doneste mi toho Pellegriniho aj s petíciou..."