Možno si predstaviť vykasané rukávy prepotenej košele, poloprázdnu fľašu drahého alkoholu (predpokladajme, že vedenie "nového" Smeru už nie je optimistické) a zúrivé znásilňovanie patričnej klávesy. Písmenková polievka plná slov ako "politická objednávka" či "útoky na (už nie nový) SMER-SD" sa varí.

Expremiér sa v aktuálnom príspevku vyhráža všetkým. Ako vždy sú súčasťou médiá, to sa nemení. Nezvykom a nezávideniahodným, ľahko schizofrenickým, pocitom musí byť, že sa tentokrát sťažuje na Úrad vlády a políciu. Kedysi domácu pôdu.

NAKA počas štvrtkovej akcie (ne)zaklopala na dvere Tiborovi Gašparovi. Pre zábudlivých len pripomíname, že je to ten policajný prezident, ktorý zastával takzvanú Schrödingerovu stoličku – na nej dokáže byť človek prilepený, a zároveň v tom istom čase ani nie. Podľa štatistík bol najdlhšie slúžiacim šéfom polície, pričom medzi svoje úspechy môže považovať aj odvolanie "vatového" ministra vnútra Tomáša Druckera. Pre zábudlivých len pripomíname, že ide o exšéfa rezortu, ktorý v rozhovore pre SME potvrdil, ako sa Fico aktuálne bojí.

Vedúceho (nehodiace sa škrtnite) najsilnejšej opozičnej strany či revitalizovaného Smeru možno upokojiť. Ak by bol apolitický Gašpar namočený do zosnovania a podpory zločineckej skupiny, v prvom rade je zodpovedný sám za seba. Žijúc s Ficovými slovami: "Ak niekto spáchal trestný čin, samozrejme, treba ho odsúdiť. Každý nech nesie zodpovednosť za to, čo páchal."Nech už ide o politickú objednávku alebo nie.

Lenže, s daným slovným spojením by už len zo strachu nemal veľmi šermovať. Ukazuje totiž, že NAKA, ktorú mal dosiaľ pod palcom, bola natoľko krehká, aby mala svoj katalóg akcií. A potom medzi znásilnenými a abnormálne dlhými pomlčkami kričí, žeby to urobil aj on.