KVÍZ Žiaria v šoubiznise, no mohli skončiť inak. Uhádnete pôvodné povolania a školy celebrít?

Karel Gott dobre vedel, prečo svoje obrazy počas svojho života takmer nepredával. Až po jeho smrti dosahujú astronomickú hodnotu
Foto: archív

20.5. 12:00 Užívajú si slávu a pozornosť fanúšikov, ale stačilo málo a skončili by úplne inak. Viaceré celebrity pôvodne pracovali v iných sférach alebo študovali školy, ktoré nemali nič spoločné s umením. Napriek tomu si ich našla šťastena a dnes sú z nich veľké hviezdy. Uhádnete, aké povolanie by živilo týchto prominentov, keby neboli populárni?

Raper Ego si zahrá v seriáli Pán profesor.

1/12 Raper Ego istý čas váhal, či sa bude venovať hudbe, alebo svojmu pôvodnému povolaniu. Aký odbor študoval?

Foto: tv markíza
Karel Gott

2/12 Český zlatý slávik bol mužom mnohých talentov. Venoval sa najmä umeniu, ale najprv vyštudoval úplne iný odbor. Aké by bolo jeho povolanie?

Foto: Archív Blesk
Tehotná Rihanna na Met Gala 2023

3/12 Tušíte aj pôvodné povolanie Rihanny? Do tejto sféry by ste ju zrejme nikdy netipovali.

Foto: Getty Images
Krásna herečka Sandra Bullock (58) používa na vrásky krém na hemoroidy. Tvrdí, že dokonalo vyhladí pleť.

4/12 Pokiaľ Sandru Bullock objavil Hollywood, pracovala na pozícii, na akej začínalo veľa hviezd. Čo bolo vtedy jej zamestnaním?

Foto: redbookmag
Na snímke herec Juraj Kemka (Rabín Jánkel) počas tlačovej konferencie po verejnej generálke inscenácie Ladislava Grosmana Nevesta v réžii Juraja Nvotu v Divadle ASTORKA Korzo´90. V Bratislave, 6. októbra 2022. FOTO TASR - Dano Veselský

5/12 Niektorým hercom chvíľu trvalo, pokiaľ sa im podarilo presadiť v divadle alebo na filmovej scéne. To bol aj prípad Juraja Kemku. Aké povolanie pôvodne vykonával?

Foto: Dano Veselský
Dolph Lundgren

6/12 Herec Dolph Lundgren sa preslávil veľkými svalmi a akčnými filmami. V skutočnosti bol však veľmi inteligentný a šikovný študent. Aký odbor pôvodne študoval?

Foto: Archív
Oslava 60. vyrocia Slovenskej televizie spojena s programom a naslednym rautom v priestoroch starej budovy Slovenskeho narodneho divadla v Bratislave

7/12 Lukáš Latinák štátnicoval na VŠMU, ale predtým študoval na strednej škole úplne iný odbor. Aké remeslo ho zlákalo v tínedžerskom veku?

Foto: Emil Vasko
Venice,,Italy,-,September,08:,Natalie,Portman,Attends,The,Premiere

8/12 Natalie Portman označujú ako jednu z najinteligentnejších žien Hollywoodu. Dokazuje to aj vysoká škola, ktorú absolvovala. Aký odbor študovala?

Foto: Shutterstock
Sajfa

9/12 Sajfa bol pôvodne pedagógom na strednej škole. Pamätáte si, aké predmety vyučoval?

Foto: https://www.instagram.com/p/CUpyepaq71Z/
Mick Jagger. Frontman anglickej skupiny The Rolling Stones sa v roku 2014 stal pradedkom, o dva roky sa mu narodilo ôsme dieťa. Ako 73-ročnému mu ho porodila o 31 rokov mladšia priateľka, bývalá baletka Melanie Hamricková.

10/12 Mick Jagger je aj na dôchodku hviezdou hudobných pódií. Pôvodne mal však naplánovanú úplne inú a podstatne nudnejšiu kariéru. Aké by mal povolanie, keby nebol spevákom?

Foto: Profimedia.sk
Herec Johnny Depp na filmovom festivale v Cannes

11/12 Krásavec Johnny Depp svoju pôvodnú prácu nenávidel. Čo robil, pokiaľ sa stal hercom?

Foto: Getty Images
Jim Carrey chce zaplatiť prevoz tela svojej expriateľky do Írska.

12/12 Podobne bol na tom aj Jim Carrey, ktorý si však vo svojom povolaní aspoň užíval kontakt s ľuďmi, ktorých rád zabával. Čo robil dva roky, pokiaľ začal hrať vo filmoch?

Foto: SITA
Hrať znova Pochváľ sa výsledkom Ďalšie kvízy

Ďalšie obľúbené kvízy

Video obsah