OTESTUJTE SA!: Čo všetko viete o slovenskej mafii?

Masaker vo Fontáne:
Deviati pápayovci zomreli na
mieste, desiaty v nemocnici.
Foto: TASR

2.5. 2019 16:33 Výpalné, výbuchy, vraždy na objednávku, nemilosrdné popravy, rýchly život, rýchla smrť. Spravodlivého procesu sa dožil iba máloktorý z bossov a ich poskokov. Slovenské podsvetie zažívalo v 90tych rokoch svoj vrchol. Na koľko správnych odpovedí si trúfnete?

Vladimir Daniš († 39)

1/9 Vladimír Daniš bol démonom bratislavského nočného života. Vyletel do vzduchu v červenom Citroene v júli 1995. Pod akou prezývkou ho poznali?

Foto: Archív PLUS 7 DNÍ
Na nemocničnom  lôžku: Bos košického  podsvetia skončil  so štvornásobným  priestrelom hlavy.

2/9 Začínal ako zlodej áut na Spiši, netrvalo dlho a vypracoval sa na bossa východoslovenského podsvetia. Zastrelili ho až na tretí pokus v nemocnici na Kramároch. Ako sa volal?

Foto: Archív
Černák a Pápay

3/9 Na konci deväťdesiatych rokov sa bossovia podsvetia Černák a Tibor Pápay spolu s ďalšími mafiánmi stretli v zahraničí, aby medzi sebou uzavreli dohodu o deľbe teritórií. Kde sa odohral tento mafiánsky summit?

Foto: Archív
S Mikulášom Černákom na oslave tridsiatych prvých narodenín mafiánskeho bosa.

4/9 Bol Černákovym elitným zabijakom a pochádzal z Liptovskej Tepličky. Zabili ho v roku 1998 neďaleko Ivanky pri Dunaji. Ako sa volal?

Foto: archív 2
Na vozíku

5/9 Švagor mafiána Holuba bol neskôr svedkom Černákových vrážd. Pri vyrovnávaní účtov ho postrelili a skončil na vozíku. Kto to bol?

Foto: JOZEF HABOČÍK
Pojednávanie Mikuláš Černák.

6/9 V minulosti ako prvý sudca rozhodoval o osude Mikuláša Černáka, aby sa vzápätí nato stal jeho obhajcom. Meno muža v talári je:

Foto: Ján Krošlák
Tiger.

7/9 Choval tigrov a patril medzi brutálnych zabijakov. Neskôr bol aj chráneným svedkom v kauze Remiášovej vraždy, ale z programu ušiel. Bol to:

Foto: ilustračné, profimedia.sk
Peter Steinhubel

8/9 Peter Steinhübel bol jedným z prvých slovenských bossov podsvetia, ktorý dostal štatút celebrity. Ani ten ho však neuchránil pred smrťou guľkou ostreľovača. Aká bola prezývka tohto mafiána?

Foto: TASR
Kosicke podsvetie

9/9 Na ruke mal vytetovaného škorpióna. Rovnakého, ako mal jeho „pokrvný brat“ Štefan Fabián, ktorého zastrelili v hoteli Danube. Po vražde bossa Holuba a vybavovaní účtov prevzal vládu v košickom podsvetí. Volal sa:

Foto: Ingrid Timková
Hrať znova Pochváľ sa výsledkom Ďalšie kvízy

Ďalšie obľúbené kvízy

Video obsah