OTESTUJTE SA Najväčší šialenci na svete: Ruky od krvi a smrť v očiach

28.1. 20:00 Ani tí najlepší vyšetrovatelia, kriminológovia nevedia s istotou povedať, prečo v niektorých ľuďoch je toľko zlosti a nenávisti. Prečo niektorí majú nutkanie zabíjať, a ešte tak ohavným spôsob. Žiaľ, na svete je ich mnoho a každý z nich mal špecifický postup, ako si vyhľadával a zabíjal svoje obete.

Berkowitz

1/14 Berkowitz terorizoval ulice v New Yorku. Polícií posielal posmešné listy. Zabil šesť ľudí a sedem vážne poranil. Na koľko rokov bol odsúdený?

Foto: INTERNET
Edmund Kemper

2/14 Keď mal Kemper 15 rokov, zavraždil svojich starých rodičov. V šestnástik rokoch zabil stopárku a znásilnil ju. Je známy ako sériový vrah a nekrofil. Vieš o čo žiadal súd pri vypočutí svojho trestu?

Foto: INTERNET
Larry Bittaker a Roy Norris

3/14 Larry a Roy boli americkí sérioví vrahovia. Zabili päť žien, ktoré okrem popravi čakal aj únos a znásilnenie. Prečo Larry dostal doživotie, zataľ čo jeho komplic len 45 rokov?

Foto: INTERNET
Ian Brady a Myra Hindley

4/14 Brady a Hindley v rokoch 1963 až 1965 v Anglicku zabili päť detí. Dostali doživotný trest. Myra Hindley v roku 2002 umrela vo väzení. Koľko rokov mali ich obete?

Foto: INTERNET
Kenneth Bianchi a Angelo Buono

5/14 Bratranci, ktorí vykonali únosy žien. Zabili a znásilnili desať dievčat, vo veku 12 až 28 rokov. Oboch nakoniec odsúdili na doživotie. V ktorom meste dvojica vraždila?

Foto: INTERNET
Dennis Rader

6/14 Rader zavražil v Kansase desať ľudí. Polícia ho nevedela dolapiť až do roku 2005. V roku 1988 zmizol z povrchu zemského, čo polícii pátranie sťažilo. Dostal trest odňatia slobody do roku 2180. Ako zabíjal svoje obete?

Foto: INTERNET
Donald Henry Gaskins

7/14 Gaskins vraždil stopárov popri ceste. Zabil viac ako osemdesiat ľudí, no oficiálne ho obvinili len z ôsmich vrážd. Nezastavilo ho však ani väzenie. Ako je to môžne?

Foto: INSTAGRAM
Peter Manuel

8/14 Zabil deväť ľudí. Ku ohavným činnom sa priznal až po niekoľkých rokoch. Vo väžení spáchal samovraždu. V ktorých rokoch bol Emanuel postrachom ulíc?

Foto: INTERNET
Fred & Rose West

9/14 V rokoch 1967 a 1987 manželia Westovci znásilnili a zabili 11 mladých žien. Kde sa diali vraždy?

Foto: INTERNET
Richard Ramirez

10/14 Ramirez mal prezývku Satan. Vrah sa vždy vlámal k svojim obetiam, potom ich dobodal nožom a zastrelil. Dostal trest smrti. Nakoniec vo väzení strávil 23 rokov a v roku 2013 zomrel. Na aké obete sa zameriaval?

Foto: INTERNET
Jeffrey Dahmer

11/14 Jeffrey Dahmer mal prezývku Kanibal. Všetky svoje obete najskôr znásilnil a po smrti jedol ich pozostaky. Ako zomrel?

Foto: INTERNET
Skutočný Ted Bundy a jeho odzbrojujúci úprimný pohľad.

12/14 Unášal mladé dievčatá, kde ich sexuálne zneužíval a neskôr vraždil. Ted Bundy patrí k najznámejším sériovým vrahom. Zabil najmenej 12 žien. Ktorú časť ženského tela si nechával ako trofej?

Foto: Profimedia
Dr. Harold Shipman

13/14 Shipman bol anglickým lekárom. Na svojom svedomí mal 250 vrážd. Kde a ako vyhladával obete?

Foto: INTERNET
Pedro Alonso Lopez

14/14 Pedro Alonso Lopez pochádzal z Kolumbie. Pravdepodobne je najbrutálnejším sériovým vrahom, s najväčším počtom obetí. Vždy ich lákal do inej opustenej budovy. Koľko žien zavraždil?

Foto: INTERNET
Hrať znova Pochváľ sa výsledkom Ďalšie kvízy

Ďalšie obľúbené kvízy

Video obsah