Poznáte neoficiálne pomenovania krajín sveta? OTESTUJTE SA!

Famous,Monuments,Of,The,World,Grouped,Together,On,Planet,Earth
Foto: Shutterstock

21.12. 2021 20:00 Keď sa povie krajina vychádzajúceho slnka, či zem grófa Drakulu, určite viete ktorým štátom tieto názvy priradiť. Ale dokážete s istotou povedať, kde napríklad leží zelené srdce Európy, alebo krajina ruží? Vyskúšajte si svoje znalosti v našom kvíze.

1/24 Začneme tými notoricky známymi. Krajinou galského kohúta nazývame...

2/24 Keď sa spomenie krajina vychádzajúceho slnka, hovoríme o ...

3/24 Nasledujúci štát získal viacero neoficiálnych pomenovaní. Patrí k nim "krajina červeného draka", alebo "nebeská ríša". Pod akým názvom ho nájdeme na mape sveta?

4/24 Samozrejme, nie každý názov musí nutne korešpondovať so skutočnosťou. Pomenovanie "Ostrov slobody" je väčšinou sveta vnímané skôr ironicky. O ktorom štáte hovoríme?

5/24 Dúhový národ, alebo dúhová krajina. Takto svoju zem označil prezident jedného z afrických štátov, pre jej rôznorodosť v oblasti kmeňov, rás, náboženstva aj kultúry. Prezident ktorého štátu to bol?

6/24 Krajinou Inkov je...

7/24 Hovoria mu zelený, alebo smaragdový ostrov. Oficiálne pomenovanie je...

8/24 Pre svoj celkový tvar, strategickú polohu aj prírodné krásy si tento štát vyslúžil názov Perla orientálnych morí (Pearl of the Orient Seas). Ktorý to je?

9/24 Keď sa povie "jahodová zem", asi väčšina z vás nebude mať istotu, o ktorej zemi hovoríme. Keď však pridáme ďalší názov - krajina tisícich jazier...

10/24 Toto pomenovanie sa u nás príliš nepoužíva, ale vzhľadom na slávne literárne dielo ľahko určíte, ktorý štát je vo svete známy ako "zem strýčka Sama."

11/24 Cestovatelia istotne ani teraz nezaváhajú. Zem, alebo krajina úsmevov je...

12/24 Názov "veľký červený ostrov" získal tento štát predovšetkým pre červenú pôdu na rozsiahlom území krajiny. Viete oficiálny názov?

13/24 Švajčiarskom Stredného východu nazývame...

14/24 Táto krajina má mnoho názvov, ale azda najviac jej pristane Albion. Ktorá to je?

15/24 V tomto prípade by bolo asi vhodnejšie hovoriť o zemi úsmevov, či trávy. Ale obvyklé pomenovanie štátu je krajina tulipánov. Viete kde sme?

16/24 Krajina polnočného slnka, krajina fjordov, krajina Vikingov, či trollov... Štát sa volá...

17/24 Ktorý štát je známy ako krajina Oz?

18/24 Kombinácia viac než tridsiatich aktívnych sopiek a ľadu dala tejto zemi názov "krajina ohňa a ľadu". Oficiálny názov znie...

19/24 Zeleným srdcom Európy nazývame...

20/24 U nás tomuto štátu hovoríme inak, ale to by ste mali príliš ľahké. Vo svete je známy ako krajina mlieka a medu...

21/24 Viete ktorý štát sa nazýva krajinou ruží? Niekedy ho označujú aj ako krajinu levov...

22/24 Domáci hovoria, že staršie ako ich zem je len slnko. V skutočnosti si ale názov "krajina slnka" vyslúžili pre žltý štylizovaný symbol na vlajke. O ktorom štáte hovoríme?

23/24 Podľa legiend sa práve tu, z morských vĺn, zrodila bohyňa lásky a plodnosti. Preto sa tomuto štátu hovorí krajina lásky, alebo krajina Afrodity. Oficiálny názov znie...

24/24 Orol je jedným z najhlavnejších symbolov posledného štátu z nášho výberu. Aj preto sa mu hovorí "krajina orlov". Na mapách ho ale nájdeme pod názvom...

Hrať znova Pochváľ sa výsledkom Ďalšie kvízy

Ďalšie obľúbené kvízy

Video obsah