Otestujte sa! Poznáte perly, ktoré vypadli z úst slovenských politikov?

Ján Slota
Foto: Archív, Plus SEDEM DNÍ/Martin Domok

29.4. 16:30 Myslíte si, že máte prehľad na slovenskej politickej scéne? Ak áno, pokúste sa správne priradiť k nasledujúcim politickým perlám ich autorov.

1/9 „Pripadá mi ako skunk, ktorý príde, zasmradí a zdrhne.“ Tento výrok na adresu šéfa SNS Andreja Danka povedal:

2/9 „Takto očividne kradnúť sa vymyká zvyklostiam.“ Autorom duchovnej perly je bývalý slovenský premiér:

3/9 „To je úplný kok.t, toto je úplný kok.t!“ Takto komentoval počínanie parlamentného kolegu Stanislava Janiša z SDKÚ v roku 2010 politik:

4/9 „Kde nič nie je, tam ani čert neberie.“ Povedal politik, ktorý si za svoj politický vzor vybral najznámejšieho slovenského zbojníka Juraja Jánošíka. Tipnite si, ktorý

5/9 „Kandidátka je pestrá, žiadne celebrity okrem mňa, keďže ja som najväčšia celebrita na Slovensku.“ Do slovenského parlamentu kandidovala aj slovenská celebrita, ktorá tvrdila uvedený výrok. Viete, kto to povedal?

6/9 „Pôjdeš do basy, ty hajzel!“ Odkazom na adresu exministra a exposlanca Daniela Lipšica „zahviezdila“ politická stálica menom:

7/9 „Skúste hacknúť môj občiansky!“ K nezákonnej činnosti vyzval internetových hackerov človek z rezortu polície. Odvážlivec sa volal:

8/9 „Víťaz berie všetko.“ Toto povedal jeden z najčastejšie karikovaných slovenských politikov. Ktorýže to bol?

9/9 „Rozhodnutie je, že skutok sa nestal. To znamená žiadne ovplyvňovanie, objednávanie vraždy nebolo. Rozhodol ten, kto je oprávnený rozhodnúť. Ostatní ste gágaji, táraji a pre mňa prďúsi.“ Tento ikonický a často spomínaný citát patrí do portfólia:

Hrať znova Ďalšie kvízy

Ďalšie obľúbené kvízy

Video obsah