OTESTUJTE SA: Ste spokojný so svojím životom aj s tým, kam smerujete?

Najelepším receptom na jesennú depresiu je zmena zaužívaných stereotypov.
Foto: Shutterstock

11.1. 20:00 Ste spokojný so svojím životom aj s tým, kam smerujete? Alebo žijete bez zmyslu a máte pocit, že vám život uniká pomedzi prsty? Odpovedzte na nasledujúce otázky a možno prídete na to, kde robíte chybu alebo na čom by ste mali zapracovať.

jedenie

1/6 Ako často robíte to, na čo máte naozaj chuť?

Foto: getty images
Ak je náladový a za svoje nálady a emócie robí zodpovednou vás – prežíva váš partner hnev, strach či úzkosť? Je to úplne prirodzené, ak za tieto emócie neprenáša zodpovednosť na vás. Keby ste sa správali normálne, on by nemusel byť nahnevaný. Keby ste netárali hlúposti, nemusel by prežívať napätie. Práve takými obvineniami prenáša na vaše ramená zodpovednosť za svoje pocity. A vy potom musíte žonglovať so slovami, len aby ste sa ho niečím nedotkli. Takýto tlak sa nedá dlho vydržať,  preto radšej

2/6 Naučili ste sa potláčať svoje emócie, lebo vám často boli na ťarchu?

Foto: ARCHÍV
Kto by odolal všetkým tým dobrotám?

3/6 Jete, aj keď práve nemáte na nič chuť a necítite hlad?

Foto: Shutterstock.com
Deti takáto užitočná práca neskutočne baví.

4/6 Pracujete, aj keď cítite, že vaše telo by zo všetkého najviac potrebovalo odpočinok?

Foto: red
Zo skúsenosti poradcu sú konflikty manželov doma desaťkrát horšie než tie, čo vidí v poradni.

5/6 Vyhovujete často požiadavkám druhých (detí, manžela, partnera, rodiny, nadriadených…) a svoje potreby odsúvate na vedľajšiu koľaj?

Foto: Shutterstock
MIK 4 Houston - Hráč Houstonu Russell Westbrook počas zápasu zámorskej basketbalovej ligy NBA Houston Rockets  - Minnesota Timberwolves v Houstone v noci na 11. marca 2020. FOTO TASR/AP

Houston Rockets guard Russell Westbrook (0) reacts after a dunk, next to Minnesota Timberwolves center Naz Reid (11) during the second half of an NBA basketball game Tuesday, March 10, 2020, in Houston. (AP Photo/Michael Wyke)

6/6 Stáva sa vám, že vykonávate niektoré činnosti úplne nezúčastnene a všimnete si to, až keď niečo pokazíte, položíte to, kam to nepatrí, alebo vás niekto upozorní?

Foto: Michael Wyke
Hrať znova Pochváľ sa výsledkom Ďalšie kvízy

Ďalšie obľúbené kvízy

Video obsah