OTESTUJTE SA: Tešia sa veľkonočné zvyky vo vašej domácnosti úcte a tešíte sa na ne aj vy?

Velka noc
Foto: shutterstock

3.4. 12:00 Veľká noc už klope na dvere a kým niektoré gazdinky sa na ňu náležite pripravujú, iné si ani nevšimnú, že tu nejaká bude alebo bola.

Na veľkonočné sviatky  sa pečie a varí, takže o prázdne škrupinky nie je núdza v žiadnej domácnosti. Namiesto do koša ich však poumývajte a nechajte dobre vyschnúť, naukladajte do ozdobnej misy a pridajte pár pestrofarebných jarných kvietkov. Takýto aranžmán možno dlho nevydrží, ale svieži efekt počas stolovania máte zaručený.

1/6 Postíte sa pred Veľkou nocou?

Foto: pinterest.com
Na snímke 31. ročník výstavy veľkonočných kraslíc zdobených najrozličnejšími spôsobmi pod názvom Trebišovski pisanki pripravilo aj tento rok pre verejnosť Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove 26. marca 2020. Keďže je však Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína od 10. marca v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu zatvorené, verejnosť si ich naživo pozrieť nemôže. FOTO TASR - Roman Hanc

2/6 Zdobíte doma vlastné kraslice alebo si radšej kúpite hotové jarné a veľkonočné ozdoby?

Foto: Roman Hanc
Veľkonočný baranček

3/6 Upečiete si veľkonočného barančeka alebo si pochutíte na kupovanom?

Foto: shutterstock.com
Na snímke šibači počas tradičného Veľkonočného pondelka vo Vajnorskom ľudovom dome 2. apríla 2018 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann

4/6 Máte prichystanú výslužku pre šibačov či oblievačov?

Foto: Martin Baumann
Na trhoviskách kúpite korbáče rôznej veľkosti. Máme návod pre vášho partnera či syna, ako si môžu upliesť korbáč podľa vlastného vkusu.

5/6 Našli by sme u vás doma korbáč?

Foto: Júliu Dúbravay
Chlapci v teplanských krojoch polievajú dievčatá vodou na Veľkonočný pondelok počas tradičnej oblievačky a šibačky v Trenčianskej Teplej (okr. Trenčín).

6/6 Necháte sa na Veľkonočný pondelok vyšibať či pooblievať s vierou, že vám to zabezpečí zdravie a krásu na celý rok, alebo na nič také neveríte?

Foto: SITA
Hrať znova Pochváľ sa výsledkom Ďalšie kvízy

Ďalšie obľúbené kvízy

Video obsah