Ste dotykový typ? Viete nájsť správnu mieru dotykov a objatí voči druhým?

Mužom imponuje, keď žena vie, čo chce, a váži si samu seba.
Foto: Shutterstock

27.5. 20:00 Patríte k ženám, ktoré považujú dotyk za samozrejmý a dotýkajú sa často aj bez ohľadu na to, či je to dotyčnému príjemné? Viete nájsť správnu mieru dotykov? Alebo sa zaraďujete k tým, ktoré sa od dotykov a objatí radšej dištancujú?

Deti cítia vašu lásku najmä v spontánnych objatiach.

1/6 pomínate si, či ste sa v detstve často objímali a dotýkali s rodičmi?

Foto: Shutterstock
Bozk na tvár – je to priateľské gesto, zosobňuje nadšenie aj intimitu. Vysokú mieru náklonnosti a hravosti. Je to bozk, ktorý rád dáva aj príma Býk. Je to totiž symbol, ktorým vyjadrujete starostlivosť a istú mieru dôvery a opory. A to sú veličiny, ktoré Býk vo vzťahu vyhľadáva. Preto sa to oplatí mu povedať bozkom. Nič nepokazíte týmto bozkom ani pri Pannách.

2/6 Je pre vás prirodzené pri zoznamovaní s novým človekom pobozkať ho na líce?

Foto: ARCHÍV
Na snímke obhajca Martin Berec počas rozhovoru s médiami pri Ústavnom súde SR kvôli sdcom, ktorých zadržali v stredu ráno policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), v Košiciach 12. marca 2020. Predseda ÚS na základe žiadosti generálneho prokurátora o súhlas na ich vzatie do väzby zvolal plénum ústavného súdu, ktoré vec prerokuje a rozhodne, pričom umožní osobe, ktorej sa žiadosť týka, aby sa k nej vyjadrila. FOTO TASR – František Iván

3/6 Máte vo zvyku dotýkať sa pri rozhovore druhej osoby?

Foto: František Iván
Objatie navzájom – nech objatie nie je len vašou záležitosťou. Inšpirujte k nemu aj partnera. Veďte jeho ruky po svojom tele. Môžete použiť aj lubrikant, či olej. Sám uvidí, že objímať svoju milovanú je príjemné pre neho aj pre vás. Už sa toho nebude chcieť zriecť. Niekedy je krásne ostať aj v spojení bez pohybu vo vzájomnom objatí. Vyskúšajte! Je to dychberúci súzvuk.

4/6 Objímate sa pri stretnutí s blízkymi ľuďmi?

Foto: ARCHÍV
Viete, že až 85 % respondentov podľa prieskumu o emocionálnom prejedaní povedalo, že majú o sebe negatívny telesný obraz? A 79 % cítilo tlak zo strany spoločnosti, aby znížili svoju hmotnosť.

5/6 Keď sa cítite smutno, je objatie to, čo vám dokáže najviac pomôcť?

Foto: Shutterstock
Ilustračné foto

6/6 Dotýkate sa rada sama seba?

Foto: profimedia.sk
Hrať znova Pochváľ sa výsledkom Ďalšie kvízy

Ďalšie obľúbené kvízy

Video obsah