1. Musel si dávať veľký pozor na hlas

Karel Gott mal po celý život čo robiť, aby o svoj krásny tenorový hlas neprišiel. Najväčším strašiakom bola pre neho klimatizácia, aj preto si vždy dvakrát zvážil, na aký dlhý let sa lietadlom vydal. Jeho hlasivkám nerobili dobre ani divoké nočné žúry - preto pamätníci tvrdia, že ho v živote nevideli opitého.  Až na sklonku života slávik priznal, že v prípade 70 percent koncertov nebol v kondícii, v akej by si on sám bol predstavoval! Nikdy to však nikto nespoznal.

Karel Gott v roku 1973. Alkoholu však nikdy neholdoval.
Karel Gott v roku 1973. Alkoholu však nikdy neholdoval.
Zdroj: facebook K. G.

Maestro len s údivom obdivoval spevákov, ktorí to mali v živote inak. "Raz som sa stal svedkom toho, ako Karel Hála odspieval v Bratislave dva koncerty a potom sa dal zlákať na záťah, kde do rána naplno s barovým orchestrom odspieval desať svojich skladieb,"napísal Karel vo svojej biografii.

"Keď sme sa vrátili do Prahy, ponúkol som mu, že ho odveziem domov, aby sa vyspal. Pozrel sa na mňa začudovane a povedal, že ide nakrúcať piesne pre televízny program Vysíla Studio A. Padol som skoro do mdlôb. A keď som ešte ten istý večer počúval jeho naplno znejúci hlas pri ďalšom vystúpení v Prahe, bol som presvedčený, že Karel Hála sa spolčil s diablom, pretože inak to nebolo možné."

Pokračovanie na ďalšej strane.