Plnokrvná žena, ktorá predviedla šou, ako sa patrí. Bucľatá blondínka s roztomilým výrazom v tvári, sršiaca úsmevom na všetky strany. Taká je standupová komička Eva Kramerová (27), známa predovšetkým pod pseudonymom Evelyn. Od vtipných videí s Gitkou či s kunami v Chorvátsku, ktoré prevalcovali internet, sa z Evy stala plávajúca, no dnes skôr už tancujúca hviezda vo vodách slovenského šoubiznisu. Ako jedna z účastníkov šiesteho ročníka markizáckej tanečnej šou Let’s Dance pobláznila svojím tancom nielen porotu, ale aj publikum. A to si ešte vlani chcela dať zmenšiť prsia.

Sexepíl za troch

Evelyn bola odjakživa žena, ktorá sa za svoje krivky nehanbila a vystavovala ich s hrdosťou. Nebolo to inak ani v prvom kole tanečnej šou, ktoré sa vysielalo naživo minulú nedeľu. Niekto by si pomyslel - ako môžu ženu plnších tvarov navliecť do mini. Nakoniec sa stala z núdze cnosť. Evelyn situáciu ovládla a okolo seba šírila toľko sexepílu, že by mohla rozdávať rady aj mnohým štíhlym slečnám. Mužská časť poroty Evelyn hneď odkázala, aby nechudla.

Aha, čo mám: Svoje prednosti a „zadnosti“ sa Evelyn najskôr bála ukázať, nakoniec sa však predviedla v plnej paráde.
Aha, čo mám: Svoje prednosti a „zadnosti“ sa Evelyn najskôr bála ukázať, nakoniec sa však predviedla v plnej paráde.
Zdroj: Emil Vaško

Ako to teda robí, že sa cíti sebaisto aj s kilami navyše, sme zisťovali priamo u samotnej komičky. „Sexepíl spočíva v tom, že si žena verí. Aj keď je akejkoľvek veľkosti, tvaru a dĺžky,“ odporúča jednoducho. „Prosto, ide o to - mať sa rád. Keď človek prestane riešiť všetky svoje nedostatky, tak to z neho vyžaruje. Zo zakomplexovaného človeka nevyžaruje toľko ako z človeka, ktorý je šťastný a chce to pretlmočiť nejakým pohybom. Treba sa prijať, takáto som a hotovo,“ hovorí komička, ktorá nie tak dávno rada vyhlasovala, ako veľmi chce chudnúť.

Evelyn s veľkou pompou pustila do éteru, že začína chudnúť, cvičiť a zdravšie žiť, aby si upravila postavu. „Veľa ľudí sa ma pýta: Prečo teda chudneš, keď sa máš rada? A ja hovorím, že to sa vôbec nevylučuje. Budem sa mať rada v akomkoľvek tvare, ale chcem byť zdravšia. A to je tiež forma istej sebalásky. A predsa len s mojou konfekčnou veľkosťou je ťažké nájsť veci, ktoré sa mi páčia,“ priznala nám.

Chcela ísť pod nôž

No odvtedy sme dramatické zmeny - hovorilo sa o plánovaných dvadsiatich kilogramoch - na nej nepostrehli. Schudla až počas tréningov na Let’s Dance, no ani nevie koľko. „Iba som zapla bundu, ktorú som predtým nezapla,“ smeje sa. Inak je to stále tá istá Evelyn. Sú teda reči o diéte len marketingový ťah, ktorý raz za čas opráši? „Ja som taká skákavá. Prišlo stresové obdobie a bolo. Chudnutie je aj o psychike, či máte pravidelný spánok a pravidelne jedlo,“ priznala nám vlani na akcii, kam ju sprevádzal jej kamarát módny štylista. „Moji najbližší priatelia sú kaderník a módny návrhár. Chodievam s nimi von a niekedy sa postarajú, aby som vyzerala dobre. Milanko mi nejaké veci aj šije. Ešte ma naučil líčiť, takže sa začínam viac maľovať. S kamarátom kaderníkom sme sa zhodli, že sme absolútne za blond. Kedysi som veľmi striedala farby a teraz mám zakázané experimentovať, žiadne melíry. Chcem si nechať narásť čo najdlhšie vlasy.“

Tréningová sála: V teplákoch trénuje so svojim fešným tanečným partnerom Lukášom každý deň.
Tréningová sála: V teplákoch trénuje so svojim fešným tanečným partnerom Lukášom každý deň.
Zdroj: TV Markíza

Vlasy jej síce trochu podrástli, ale túžba po menšom poprsí ju nakoniec prešla. V obchodoch so spodnou bielizňou si doteraz kupuje podprsenku veľkosti E, a tak jej mnohé dámy výstavný dekolt závidia naďalej. „Najmä tie, ktoré vyslovene nič nemajú a naozaj tým trpia. Vravia, že aj ja by som chcela, ale vždy vravím - nechci to. Ťažké je s tým športovať aj obliekať sa. Veľké prsia sú naozaj niekedy veľmi nepohodlné. Určite by som si dala prsia zmenšiť, ale stále to nie je definitívne,“ vyznala sa, no nikdy k tomu zámeru nepristúpila.

Stačila jedna veta

Ženské krivky zdedila Evelyn po starej mame, ktorej vraj nechýbal obrovský zmysel pre humor a sebaistota. Ešte na generálnej skúške šou Let’s Dance to však so sebavedomím jej vnučky vyzeralo všelijako. „Mala som veľký problém na začiatku. Aj môjmu tanečníkovi Lukášovi som povedala, že si neverím, že tam nemôžem takto prísť. Bojovala som s tým, no nakoniec som si povedala, že som žena, aká som, a dám to tam. Pomohol mi však aj jeden z mojich kamarátov, ktorý je tanečník. Povedal mi, že tanec nemá limity, že nemôžeš riešiť, kde ti čo trčí. Tak som sa to snažila vypustiť z hlavy. Možno to bolo to, čo ľudí oslovilo. To, že baba ako ja príde, nerieši sa a dá to naplno, aj keď sa pootrasie,“ hovorí pyšne.

Komička patrí medzi ženy, ktoré si môžu povedať, že sú šťastne zadané. Už tri roky má svojho priateľa Petra (37), technológa v istej zahraničnej zrmzlinárskej firme, s ktorým žije. Hoci sa už raz rozišli, svoj vzťah obnovili a vraj im to klape lepšie než predtým. A napriek tomu, že mnohé diváčky vyhlasujú, že práve Evelyn vyfasovala najpríťažlivejšieho tanečného partnera, podľa slov Evelyn sa ten skutočný ničoho obávať nemusí. „Priateľ a Lukáš sa poznajú, zoznámila som ich, nemá žiaden dôvod žiarliť,“ hovorí, ako predišla prípadným nezhodám. Komičku však jej drahá polovička nemohla prísť podporiť na priamy prenos, keďže je pracovne v Austrálii.

So sladkým priateľom: S Petrom, ktorý pracuje v zmrzlinárskom priemysle, tvorí pár už tri roky, hoci sa raz rozišli.
So sladkým priateľom: S Petrom, ktorý pracuje v zmrzlinárskom priemysle, tvorí pár už tri roky, hoci sa raz rozišli.
Zdroj: Facebook

Po vystúpení sa Evelyn splnil jej detský sen - byť zahádzaná plyšovými hračkami od divákov. „O tom sníva asi každý, kto pozeral takéto ‚šouky‘, to bolo najviac,“ povedala nám komička nadšene a ponáhľala sa do tanečnej sály. Vraj ďalšie kolo Let’s Dance nechce odfláknuť.