Pre Josefa Abrháma (†82) jeho rodina predstavovala úplne všetko, a to nielen tá s Libušou Šafránkovou (†68), ale aj jeho pôvodná, do ktorej sa narodil. Budúci herec prišiel na svet v Zlíne, ale detstvo prežil v Kunoviciach na Morave neďaleko Uherského Hradišťa, kde mala jeho rodina tehelňu. Po mame však bol polovičný Slovák.

Jeho starým otcom bol slovenský dramatik, prozaik a evanjelický farár Jozef Hollý. Abrhám bol synovcom slovenského herca Martina Hollého staršieho a bratrancom slovenského režiséra Martina Hollého.

Josef Abrhám mal dve staršie sestry. Najstaršia, Boca Abrhámová (87) ešte ako jediná z ich rodiny žije. Mladšia Elenka však zomrela ako 26-ročná na leukémiu, čo celá rodina vrátane Josefa Abrháma veľmi ťažko niesla. Z čias ich rannej mladosti sa zachovalo viacero rodinných fotografií. Vari najkrajšia je tá, na ktorej sú všetky tri deti s ich mamou, malý Josef mal vtedy na fotke vari len dva roky.

Pozrite si FOTO Abrhámovej mamy zamlada, po nej zdedil podobu!

Josefa Abrháma mnohí pre jeho ušľachtilú krásu považovali za jedného z najkrajších českých hercov, no keď si pozriete fotku jeho mamy zamlada, je jasné, po kom ju zdedil. Nečudo, že si mladá Libuše Šafránková za životného partnera vybrala práve jeho, hoci si ju získal rozhodne nielen tým, ako vyzeral, ale najmä tým, akým človekom bol. Najvýstižnejšie to na pohrebe povedal Zdeněk Svěrák: "Josef Abrhám bol herec, ako sa patrí, aj človek, ako sa patrí!"