Málokto si pamätá, že svoje áno si Adela Banášová (38) a Viktor Vincze (28) povedali tajne. Presne pred dvoma rokmi sa vzali vo svätojurskom kostole. O deň neskôr už ako manželia oslavovali svoju lásku vo veľkom štýle, na ďalšiu svadbu pozvali asi stovku hostí do kaštieľa v Tomášove. Rôzne tváre bude mať nakoniec aj ich bývanie. Prominentní manželia spoločne nažívajú v Bratislave, no nedávno sa rozhodli postaviť si nový dom. Vybrali si odľahlé miesto v Trenčianskom kraji v okrese Myjava, teda v kraji, ku ktorému má moderátorka citovú väzbu.

Medzi národne cítiacimi

Utiecť mimo ruchu veľkomesta by zrejme chcel občas každý, kto v ňom žije. To je zrejme aj prípad Adely Vinczeovej, ktorá svoju oázu pokoja našla na myjavských kopaniciach v dedine Priepasné. Tam ešte pred svadbou kúpila pozemok s rozlohou vyše dvetisíc štvorcových metrov. Výhodné je, že na miesto sa moderátorka nemusí terigať cez celú krajinu, na kopanice dorazí zhruba po hodine a pol cesty autom z Bratislavy.

Nedá sa však prehliadnuť, že Adela si vybrala dedinu s národne cítiacimi občanmi - pred viacerými domami totiž veje slovenská vlajka. Tento typický americký zvyk sa na naše prekvapenie udomácnil aj tu a vraj nesúvisel s majstrovstvami sveta v hokeji, ktoré sa pred našou návštevou skončili. „Videl som to v Štátoch a páčilo sa mi to,“ priznal sa jeden zo susedov.

Viac o novom domove Adely a Viktora Vinczeovcov si prečítate v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ >>