Málokto si pamätá, že svoje áno si Adela Banášová (38) a Viktor Vincze (28) povedali tajne. Presne pred dvoma rokmi sa vzali vo svätojurskom kostole. O deň neskôr už ako manželia oslavovali svoju lásku vo veľkom štýle, na ďalšiu svadbu pozvali asi stovku hostí do kaštieľa v Tomášove. Rôzne tváre bude mať nakoniec aj ich bývanie. Prominentní manželia spoločne nažívajú v Bratislave, no nedávno sa rozhodli postaviť si nový dom. Vybrali si odľahlé miesto v Trenčianskom kraji v okrese Myjava, teda v kraji, ku ktorému má moderátorka citovú väzbu.

Medzi národne cítiacimi

Utiecť mimo ruchu veľkomesta by zrejme chcel občas každý, kto v ňom žije. To je zrejme aj prípad Adely Vinczeovej, ktorá svoju oázu pokoja našla na myjavských kopaniciach v dedine Priepasné. Tam ešte pred svadbou kúpila pozemok s rozlohou vyše dvetisíc štvorcových metrov. Výhodné je, že na miesto sa moderátorka nemusí terigať cez celú krajinu, na kopanice dorazí zhruba po hodine a pol cesty autom z Bratislavy. Nedá sa však prehliadnuť, že Adela si vybrala dedinu s národne cítiacimi občanmi - pred viacerými domami totiž veje slovenská vlajka. Tento typický americký zvyk sa na naše prekvapenie udomácnil aj tu a vraj nesúvisel s majstrovstvami sveta v hokeji, ktoré sa pred našou návštevou skončili. „Videl som to v Štátoch a páčilo sa mi to,“ priznal sa jeden zo susedov.

Hneď vedľa sa rozprestiera zarastená záhrada s rozpadávajúcou sa hospodárskou budovou. Pri pohľade na pozemok je každému jasné, že oddychovať na toto inak malebné miesto, vzdialené niekoľko desiatok kilometrov od Bratislavy, manželia zjavne nechodia. „Adela sem chodí tak štyrikrát do roka. Tento rok tu bola asi dva razy aj s manželom,“ povedal nám pán Štefan, ktorý vyšiel z krásne zrekonštruovaného domu. „Keď sem prídu, idú ku mne na kávu či toaletu, keď­že u nich sa ešte bývať nedá. Prespávajú v neďalekom penzióne. Inak sú milí a vždy sa dobre porozprávame. Keď tu boli naposledy, asi pred mesiacom, tak som ich stretol. Prišli pokosiť túto húštinu. Teda kosila Adela, a to ručnou kosou, a Viktor hrabal. U nich je to s prácami zjavne naopak,“ zaspomínal si s úsmevom na netradičnú situáciu s Vinczeovcami, ktorí aj verejne hlásajú návrat k prírode. Adela roky tvrdí, že dáva prednosť biopotravinám, a Viktor už začal na sociálnych sieťach bojovať proti plastom, ktoré zaplavujú planétu.

Chcú stavať: Adela vlastní tento pozemok s hospodárskou budovou.
Zdroj: ALENA KVASNICOVÁ

Hneď vedľa Štefánika

Susedia na Myjave priamo vidia na Adelin neoplotený pozemok, a tak jej ho pozorne strážia. Sledujú každý nezvyčajný úkaz, akým bola aj nedávna početnejšia návšteva. „Boli tu nejakí statici, stavbári či projektanti. Obzerali si starú budovu, zrejme skúmali, či ju musia zbúrať, alebo nie. Chystajú sa tu stavať dom,“ vyzradil nám sused najbližšie plány Vinczeovcov. Okrem nich tu stretol moderátorkinho otca, spisovateľa Jozefa Banáša. Ten sa na Myjavu nie tak dávno presťahoval. Keď dokončoval svoj román o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, žil istý čas v susednej dedine Košariská, známej ako rodisko víťaza ankety Najväčší Slovák.

„Záverečnú verziu knihy som písal v Košariskách, prenajal som si tam izbu v penzióne. Vtedy som sa zastavil aj v Priepasnom. Viem, že Adela tam má niečo v úmysle, ale či… Naozaj sa jej do toho nemotám,“ zasekol sa spisovateľ, keď sme s ním hovorili. Podľa susedov však Jozef Banáš chodieva do Priepasného častejšie a s iným cieľom. „Naposledy vravel, že príde po drevo z ovocných stromov, ktoré zrezali. Inak sa do stavby dcére a zaťovi veľmi nestará,“ prezradil nám miestny dôchodca a popritom si zľahka poťahoval zo svojej cigaretky. O tom, že s moderátorkou si neraz poklebetili, svedčí fakt, že ihneď vedel, že to nie je jediná „chalupa“, ktorú Adela má. „Ešte viem, že chodí niekam na Liptov,“ zaspomínal si dôchodca.

Uložené státisíce

Pamäť má naozaj dobrú, lebo Adela Vinczeová pred pár mesiacmi verejne priznala, že si obstarala chatu v istom rezorte v Demänovej. V horskom prostredí postavili luxusné chaty na kľúč, ktoré sú kompletne zariadené, a tá Adelina má podľa propagačného videa dokonca saunu. Napriek tomu ju doposiaľ veľmi nevyužívala. „Pravdupovediac, boli sme tam asi dvakrát. Mimo zimy sme tam ešte neboli. Pravda je taká, že chalupárčenie neprevádzkujeme. Zatiaľ,“povedala pre PLUS 7 DNÍ moderátorka, ktorá je známa tým, že nerozhadzuje. Ak si niečo dožičí, tak určite wellness a výlety do zahraničia. S jej stabilnými zárobkami, keďže o prácu nemá núdzu, by však bol hriech poriadne neinvestovať.

Nehnuteľnosti nakupovala plavovláska už na začiatku svojej kariéry. Po prvom veľkom úspechu v SuperStar kúpila byt v Karlovej Vsi, len na skok od svojich rodičov. Odvtedy ho neopustila, aj keď si časom zaobstarala ďalší byt v susedstve. Ďalšia zmena v majetkoch nastala po úspešnom roku 2016, keď sa moderátorke finančne mimoriadne darilo. Za rok dokázala zarobiť vyše 270-tisíc eur v čistom, a tak čoskoro vrazila peniaze do novostavby v bratislavskej Mlynskej doline. Momentálne najviac času trávi s manželom Viktorom vo svojom „starom“ byte, čo sa časom zrejme bude meniť.

Hypermoderná: Málokto tuší, ako to u moderátorky v Bratislave vyzerá. No zariadenie jej novej chalupy spĺňa nároky moderného dizajnu.
Zdroj: INTERNET

Tak predsa nebude sama

Adelina rodina má totiž k myjavským kopaniciam blízko. Moderátorka sa investíciou chcela zrejme vrátiť do svojho detstva, keďže pozemok sa nachádza neďaleko miesta, ktoré dôverne pozná. „Ako dieťa chodila do tohto kraja stále. Niekedy v čase, keď sa narodila, sme vo Vrbovom kúpili chalupu. Ale po desiatich rokoch sme ju museli predať. Chceli sme nový dom v Bratislave a nemali sme peniaze. To je už dávno,“ zaspomínal si Adelin otec na staré časy. Sám veľmi dobre vie, že chalupa by mala stáť na ideálnom mieste.

povedal Banáš v minulosti o svojej chalúpke, ktorú nakoniec postavil v Bratislave za vlastným domom.  Rečami svojho otca sa zjavne riadi aj Adela. No možno ani sama netuší, že na kopaniciach nezostane sama. V susedných dedinách má už celé veky chalupu bývalý premiér Mikuláš Dzurinda i exminister Ivan Mikloš. No a na kávu bude môcť moderátorka aj s manželom Viktorom chodiť k ďalšej celebrite. Priamo v Priepasnom si krátko po nej kúpila celú usadlosť známa herečka a speváčka Zuzana Haasová. Ale to už je iný príbeh.