Niekoľko dní pred sviatkami pokoja televízia na bratislavskej Kolibe vypustila do sveta znepokojivú správu. Ich dlhoročná moderátorka hlavných správ Adriana Kmotríková (49) končí. Divákom sa blondínka s krátkymi prestávkami prihovárala neuveriteľných pätnásť rokov. Na obrazovky sa promptne vracala, aj keď život ju skúšal vážnymi zdravotnými komplikáciami. Teraz má však podľa našich zdrojov moderovania už dosť.

Odišla z mesta

„Moderátorka Adriana Kmotríková sa rozhodla po pätnástich rokoch ukončiť spoluprácu s televíziou JOJ na vlastnú žiadosť. Adriane ďakujeme za roky strávené v televízii, za jej profesionalitu a dlhoročnú spoluprácu. Želáme jej veľa šťastia a spokojnosti v pracovnom i súkromnom živote,“ šokovala pred Vianocami hovorkyňa JOJ-ky Lucia Kulihová. Len čo oficiálne stanovisko k odchodu najväčšej stálice Adriany Kmotríkovej zverejnila, ihneď sa začali vynárať dohady rôzneho druhu. Či sa moderátorke nevrátili zdravotné komplikácie, alebo je len unavená.

Na otázky novinárov sa známa blondína, ktorá sa v minulosti úspešne borila so závažnými zdravotnými problémami, rozhodla odpovedať nepriamo. S neurčitými vyjadreniami navodila dojem, že sa chce venovať novej práci. Iných zas nevrlo odbila, aby sa nestarali. V podobnej nálade vraj bola aj počas vianočných sviatkov. Pár dní pred Štedrým dňom prišla so svojimi dvomi deťmi, 19-ročným Tomášom a 18-ročnou Lindou, na Donovaly, kde už roky vlastní luxusnú trojpodlažnú chatu.
V lyžiarskej rekreačnej oblasti je vysoká koncentrácia prominentných obyvateľov. Adrianini susedia sú napríklad Gabriela Drobová s Karolom Rumanom, ale aj obžalovaný Marian Kočner, manželka daňového podvodníka Ladislava Bašternáka či exminister Ján Počiatek.

Známa televízna blondína dorazila na červenom terénnom džípe, zaparkovala v garáži a rozsvietila svetlá aj vianočný stromček. Podľa návštevníkov, ktorí televíznu celebritu stretli, nevyzerala šťastne ani spokojne. „Mračila sa. Mala výraz, akoby ju všetko a všetci obťažovali,“ skonštatoval návštevník rekreačnej oblasti.

Odchod zvažovala rok

Adriana Kmotríková začínala televíznu kariéru ako hlásateľka košického štúdia Slovenskej televízie, večerné správy TV JOJ prvý raz uvádzala v máji 2004. Posledné roky sa však popasovala so zdravotnými problémami, keď bola v priamom ohrození života. V roku 2015 nečakane odpadla počas moderovania správ, na čo jej diagnostikovali nádor na mozgu. Operácia prebehla dobre a ona sa po nej s úsmevom vyjadrila, že jej najviac chýbajú jej dlhé vlasy. Z okolia moderátorky sme sa však dozvedali, že po krušných chvíľach sa už neusmieva tak ako predtým a trpí výkyvmi nálad. Navyše po dvoch rokoch musela opäť bojovať so zákernou rakovinou. Nález mala na maternici, ale aj ten úspešne prekonala.

Húževnatá Kmotríková na konci roka 2019 dala najavo, že jej čas v televízii sa naplnil. Z interných zdrojov televízie JOJ prúdia informácie, že Adriana nemala už s kolegami dobré vzťahy a atmosféra bola vždy napätá. Podobné komentáre sa objavili aj v diskusiách. Iný dôvod neuvádzajú ani naše zdroje. „Všetkého mala plné zuby. Práca v televízii ju prestávala baviť, pravdepodobne trpela pocitom vyhorenia. Potrebovala zmenu,“ prezradil náš zdroj, podľa ktorého nebol Adrianin odchod z JOJ-ky záležitosťou posledných dní ani mesiacov. „Zvažovala ho určite minimálne rok. Čo viem, tak si hľadala manažérsku pozíciu niekde v ústraní.“

Čo konkrétne Adriana Kmotríková chystá, doteraz neprezradila. Jej ďalšie kroky sa pravdepodobne ukážu po sviatočnom oddychu v jej donovalskej rezidencii, keď plánuje oficiálne sa rozlúčiť aj so svojimi televíznymi divákmi.