Príchod dcéry Adriany Sklenaříkovej (46) sa očakával každým dňom, napriek tomu sa topmodelke podarilo porodiť v supertajnosti. Ešte v utorok ráno nám jej manažér Miro Šimonič popieral, že by mal o pôrode nové správy. V priebehu dňa vysvitlo, že slovenská topmodelka ho má už za sebou. Francúzske média informovali, že na svet priviedla dcéru Ninu. Stalo sa tak v monackej Nemocnici princeznej Grace, v ktorej rodila i Katarína Saganová či Adrianina kamarátka, kňažná Charlene.

Pôrod za tisíce eur!

Od tých slovenských sa klinika na Azúrovom pobreží líši predovšetkým ochotným personálom - v nemocnici, ktorá stojí na skale medzi serpentínami, sa usmieva každý, od vrátnika až po posledného lekára. Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie hýri veselými farbami, takže mamičky ani nemajú pocit, že sa nachádzajú v nemocnici. Komfort je im dopriaty na každom kroku. Tehotné čakajúce na pôrod si napríklad môžu chodiť zaplávať do tamojšieho bazéna. „Prominentné pacientky majú, prirodzene, nadštandardné izby. Ale keby sme chceli, môžeme si ich zaplatiť aj my,“ prezradila nám jedna zo žien, s ktorou sme sa v monackej pôrodnici vlani rozprávali.

Cena samotného pôrodu sa podľa nej pohybuje okolo štyritisíc eur. Oficiálne nám na klinike prezradili, že na pôrodníckom oddelení sa dajú rezervovať individuálne izby premium. „A to na týždeň pred dátumom pôrodu a štyri dni po ňom. Cena za noc je štyristo eur. Pacientka tam má wi-fi pripojenie a televízor. Iné izby stoja stopäťdesiat eur na noc, tam sú najviac dve ženy,“ dozvedeli sme sa v Monaku.

Zatiaľ čo Adriana rodila v Monaku, v marockom klube jej manžela sa diali neuveriteľné veci. Čo tam stvárala svetová megastar Madonna, sa dozviete v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS7DNÍ.