Zastupuje nielen topmodelku Adrianu Sklenaříkovú, ale aj Pavlínu Pořízkovú, synov Alaina Delona či vnučku Charlieho Chaplina Kieru. Sám robil modela ešte za čias komunizmu a už vtedy zarábal viac ako jeho rodičia. Vďaka znalosti angličtiny sa ako jeden z prvých slovenských modelov dostal do mekky módy Paríža, ktorý mu otvoril dvere do svetového šoubiznisu. S modelingovým agentom MIROM ŠIMONIČOM (52) sa o jeho začiatkoch, o zmenách v modelingu, známych klientoch a jedinečných zážitkoch so svetoznámymi kráskami či hollywoodskymi hercami rozprávala ALENA KVASNICOVÁ.

Ako hľadáte nové objavy? Na ulici či cez internet?

Na ulici to môžem robiť v zahraničí. Na Slovensku nie, tu sa ma skôr zľaknú. Väčšinou ma niekto osloví sám alebo cez internet. Potom príde na osobný pohovor, kde zistíme, na čo má. Teraz je mladá generácia úplne iná. Ja by som ich tĺkol po hlave, lebo nevedia rozlíšiť, čo je ich životná šanca. Modelka nemá problém zrušiť robotu za tritisíc eur, lebo „frajer mi to zakázal“. Celý deň je s ním na telefóne a keď dorobí, letí domov.

Ono sa to za tie roky zmenilo. My sme museli v danej krajine stráviť aj tri mesiace, lebo všetko bolo drahé, nemali sme na letenku ani telefón. Všade sme si museli nájsť nových známych. Žijem z toho do dnešného dňa. Kdekoľvek od Tokia po Los Angeles mám niekoho, koho poznám a môžem sa u neho zastaviť. V súčasnosti je to inak, mladí ľudia nemajú výdrž.

U nás uspela na móle dcéra prezidentky Zuzany Čaputovej Emma, ktorá zaujala svojou inakosťou? Je to teraz in?

Inakosti sú momentálne veľmi, veľmi výstredné. Všetko, čo je iné, je naozaj in. Prezidentkina dcéra na Slovensku prerazila preto, lebo v Hainburgu už nikoho nezaujíma, že je prezidentkina dcéra. Vo svete by podľa môjho názoru neu­spela. Pani prezidentku si veľmi považujem, je to najdôležitejší človek tohto štátu, ale nalejme si čistého vína. Organizátori, ktorí si jej dcéru pozývajú na prehliadky, nech sa netvária. Dobre vedia, že to je výborný marketingový ťah.

FOTO Emmy Čaputovej v GALÉRII

Aký je teda dnešný ideál krásy?

Neexistuje. On ani nikdy nebol. Názor ľudí na krásu je veľmi subjektívny, lebo každému sa páči niečo iné. Ale keď sa obzrieme späť, všetky supermodelky mali ženské krivky. Potom prišli vychrtnuté modelky, lebo televízna kamera pridáva päť kilogramov, a to je optický klam. Predáva sa ilúzia.

Celý rozhovor si prečítate v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ, ktoré vyšlo 31. augusta 2022