Naša prvá prezidentka za niekoľko mesiacov vo svojej funkcii predviedla, aké módne kúsky sú jej po chuti a v čom sa cíti dobre. Podľa toho jej aj dvorný návrhár či protokolistka vyberajú šaty. Ale už teraz nám je jasné, že obmeny budú v budúcnosti malé. Svojmu obľúbenému strihu ostáva verná.

 

Po zvolení Zuzany Čaputovej čakali všetci na jej veľký deň, na inauguráciu. Ako ho zvládne, či sa nedočkáme nejakého brbtu, zlyhania a najmä, čo si nová prezidentka na slávnostnú udalosť oblečie. Stavila na blankytnú róbu od návrhára Borisa Hanečku a ihneď rozdelila ženy na dva tábory. Jedny šaty vyniesli do výšin, iné ich skritizovali. Každému sa jednoducho zavďačiť nedá. Už vtedy sme však začali tušiť, aký má naša prezidentka vkus a že nohavicové kostýmy na nej neuvidíme. Dokonca aj vo voľnom čase i doma nosí výhradne šaty. Bohvie, či má v skrini aspoň jedny rebelské džínsy.

Česká republika

Po inaugurácii smerovala jej pracovná cesta do susedného Česka. S Milošom Zemanom sa stretla v zelených šatách jednoduchého strihu. Nestavila však na praktický materiál. Po dlhšom sedení boli jej šaty nepekne pokrčené. Takéto lapsusy by sa na formálnych návštevách nemali stávať.

Zuzana Čaputová na návšteva Česka s Milošom Zemanom.
Zuzana Čaputová na návšteva Česka s Milošom Zemanom.
Zdroj: Jakub Poláček
Zuzana Čaputová s Milošom Zemanom na jej prvej návšteve v Prahe.
Zuzana Čaputová s Milošom Zemanom na jej prvej návšteve v Prahe.
Zdroj: Martin Baumann