Silvia Chovancová-Lakatošová (46), ktorú našinci poznajú ako poslednú federálnu Miss Československo z roku 1993 a najmä ako riaditeľku slovenskej súťaže Miss Universe SR, predstavila nových členov svojej rodiny. Známa brunetka si na dvor nasťahovala kohúta a sliepky, ktorým zaobstarala slušné bývanie. Taký kurník nemá hocikto.

Hotový zverinec

Vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu sa Silvia stala ženou v domácnosti, starajúcou sa o svoje dve deti - syna Christiana (13) a dcéru Valentínu (6). A vôbec jej to neprekáža, práve naopak. Ako pre PLUS 7 DNÍ priznala, neštandardné obdobie si vychutnáva, ako sa dá. Denne cvičí a rozhodla sa rozšíriť svoj luxusný príbytok pod Malými Karpatmi. Dom si s manželom Paľom Chovancom zaobstarali v roku 2014 v dedine Limbach, vzdialenej na skok od Bratislavy. Za susedov tam majú bývalého prezidenta Ivana Gašparoviča či hokejovú legendu Mira Šatana.

Ruch mesta tak Chovancovci vymenili za pokojnejšiu lokalitu v blízkosti prírody. A ich dom sa pomaly, ale isto mení na farmu. „Už keď sme sa presťahovali do domu, syn túžil mať sliepky. Všetko operené ho lákalo od mala. Najskôr holuby, potom sliepky a odkedy sme tu, tak drankal: ‚Maminka, aspoň také malé liliputky by som tu choval.‘ Vtedy ho človek zahriakol, aby dal pokoj. Veď chová andulky, kanáriky, korelu, má i morčatá či rybičky,“ vymenovala všetky zvieratá v dome Lakatošová.

Ďalšieho operenca adoptovala už neplánovane. „Naši známi susedia dostali kohúta ako dar, hoci už jedného mali. Kohúty sa im pobili, tak mi volali, lebo vedeli, že Christian túži mať sliepky, či mu ho zoberiem. Tak ja automaticky, že áno,“ priznala riaditeľka súťaže krásy, ako náhodne sa k ďalšiemu členovi rodiny dostali. „Potom sme k nemu zohnali tri sliepky a synovi sa konečne splnil sen,“ netají manželka moderátora a dramaturga Pavla Chovanca. Rodina má tak počas pandémie o zábavu postarané.

Nie je kurník ako kurník

Pri pohľade na jej záhradu a miesto, ktoré vyhradili sliepkam, sa nedá nevšimnúť poschodový luxusný kurník s oknom i dvermi. „Objednala som ho cez internet, aby mali kde bývať. Pôvodne som na tom priestore chcela pestovať bylinky, ale skončil tam kurník. Chalani ho zmontovali a už sa tam naše sliepky a kohút Félix zabývali.“  Mladé operence pobehujú po záhrade a čudesné zvuky, ktoré vydáva kohút, údajne nikomu nevadia.„Spálňu máme otočenú na druhú stranu, tak ho nepočujeme. Ale inak kikiríka ako hračkársky kohútik, je to skôr príjemné,“ dodáva brunetka. Ako pravá farmárka teraz čaká na prvé domáce vajcia, ale o ďalších domácich zvieratách neuvažuje. „V žiadnom prípade, však my máme v garáži cez zimu všetko vtáctvo, morčatá... Už to nemám kde dávať. Aj keď syn sa o to stará - každé ráno k nim vstáva, nakŕmi ich, vypustí z kurníka. Ja s tým nemám žiadnu starosť, ale stačilo. A nehrozí ani pes, pretože máme morčatá,“ vysvetľuje nám Silvia.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Fotografie ich domáceho zverinca nájdete v našej GALÉRII